Będzie referendum w Milanówku!

Milanówek

Stało się! Grupa mieszkańców Milanówka doprowadziła do referendum w sprawie odwołania burmistrza Piotra Remiszewskiego. Komisarz wyborczy wyznaczył termin głosowania.

Przypomnijmy. O przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza Milanówka Piotra Remiszewskiego z pełnionej funkcji zabiegała grupa mieszkańców. Autorami pomysłu są Dariusz Kozak (pełniący rolę pełnomocnika), Renata Sobol, Aleksandra Mossakowska, Karol Buczkowski, Jan Chechłacz, Mariusz Matuszewski oraz Mateusz Pitas.

Grupa inicjatywna podała 19 powodów „za” przeprowadzeniem referendum. Na długiej liście znalazły się takie punkty jak: wzrost zadłużenia miasta, brak współpracy z Radą Miasta Milanówka, nieuczestniczenie w komisjach i sesjach rady czy arogancka komunikacja z mieszkańcami. Inicjatorzy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza Piotra Remiszewskiego przed upływem kadencji zebrali ponad 1600 podpisów.

Listy poparcia oraz wniosek o przeprowadzenie referendum trafiły pod koniec marca do komisarza wyborczego. Ten podjął decyzję o przeprowadzeniu referendum. Termin głosowania wyznaczono na niedzielę 14 czerwca. W tym dniu lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7.00 – 21.00. Mieszkańcy odpowiedzą na pytanie „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem PIOTRA REMISZEWSKIEGO Burmistrza Miasta Milanówka przed upływem kadencji?”

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Będzie referendum w Milanówku!”

 1. Andrzej Mieszkaniec Milanowka pisze:

  Moim zdaniem to banda idiotow ktorym sie wyraznie nudzi i szukaja dziury w calym..
  W dodatku za panstwowe pieniadze.. Mieszkam tu od kilku lat i niczego zlego w dzialalnosci burmistrza nie zauwazylem.
  Ale nie daj Boze jak byscie chcieli Grodziskiego burmistrza wysadzic to nogi z dupy powyrywam.
  Z reszta mysle ze nikt by w tej sprawie nawet nie piardna w wasza strone. Zostawcie burmistrza w spokoju i idzicie se na film co to jeszcze nie byliscie najlepiej na pornusa.

 2. Jurek pisze:

  Czy głosowanie odbędzie się w stałych punktach glosowań?

 3. Mieszkanka pisze:

  Świetny Burmistrz współczuje-= Burmistrz tego pięknego miasta pełnego zawistnych ludzi nieudaczników którzy cały czas nic nie robią tylko krytykują Niech żyje Burmistrz Piotr Remiszewski!

 4. mieszkaniec pisze:

  Czy jest już wybrany nowy burmistrz? Może dobra byłaby pani, która była
  szefową kampanii wyborczej pana prezydenta Dudy?

 5. mieszkaniec pisze:

  Niedawno dostaliśmy płyn skażony do dezynfekcji. Czy na odchodne pan
  burmistrz chce nas zakazić tym płynem? A maseczki już wcześniej rozdawała
  straż miejska.

 6. sąsiad pisze:

  I bardzo dobrze. Narzędzie demokracji rzadko wykorzystywane

 7. Anna pisze:

  Kolejny będzie Grodzisk Mazowiecki.

 8. kk pisze:

  pójdę i zagłosuję za odwołaniem

 9. Piotrek pisze:

  Może kolej na Prezydenta Pruszkowa?

 10. Wiki pisze:

  No prosze jak prezydenckie to się nie da bo wirus a jak na burmistrza to wirus nie sraszny

 11. bezstronny pisze:

  Czy wirus nie przeszkadza w organizowaniu referendum tak jak to ma miejsce
  w przypadku Pani Kidawy?

  • Inicjatorzy Referendum pisze:

   Terminy referendum wynikają z z uregulowań ustawowych. Mieliśmy do 60 dni na zebranie podpisów następnie Komisarz do 30 dni na weryfikację podpisów i wydanie postanowienia o zarządzeniu referendum. Termin Komisarz mógł wyznaczyć do 50 dni od daty wydania postanowienia. Wypadło więc na taką datę.

   Komisarz Wyborczy może kierować się stanowiskiem służb epidemiologicznych i jeśli będą takie wskazania może zawiesić termin referendum (tak było w niektórych gminach). Na razie następuje luzowanie restrykcji, zawieszone referenda będą odwieszane. Na dzień dzisiejszy nie ma więc podstaw żeby w przypadku Milanówka ten termin został zawieszony.

   Grupy ryzyka tj. osoby 60+, niepełnosprawni w stopniu znacznym lub umiarkowanym oraz osoby pozostające w kwarantannie mogą głosować korespondencyjnie lub przez pełnomocnika. (nie, nie są to te same przepisy, które partia rządząca próbuje wdrożyć przy wyborach prezydenckich – te rozwiązania istniały już wcześniej).

 12. ??? pisze:

  A kwestie sanitarno epidemiologiczne?…

  • ff pisze:

   masz maseczkę od burmistrza to co się boisz?

   • ??? pisze:

    Niczego się nie boję, tylko tyle szumu robi się o wyborach, a tu można? A maseczkę to mam swoją, kupioną za własne pieniądze.

    • Mieszkaniec pisze:

     Może do referendum dostarczy w końcu te obiecane 50 ml płynu dezynfekcyjnego więc bezpiecznie będzie można wziąć udział w referendum i zagłosować za odwołaniem burmistrza :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły