Będzie przebudowa skrzyżowania trasy 719 przy Turczynku

Region

Ważna informacja dla kierowców z Milanówka i Brwinowa, ale nie tylko. Rozpoczynają się przygotowania do przebudowy skrzyżowania trasy 719 z ul. Brwinowską. To dość niebezpieczny, a na pewno niewygodny łuk na styku Podkowy Leśnej, Milanówka i Brwinowa.

Przedsięwzięcie w miniony poniedziałek omawiano podczas spotkania władz Milanówka, Brwinowa, Podkowy Leśnej i przedstawicieli powiatu grodziskiego. A miało ono związek z deklaracją marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika, który zasygnalizował, że jeśli samorządy sfinansują wykonanie projektu przebudowy tego skrzyżowania, województwo mazowieckie weźmie na siebie koszty budowy – dodatkowych pasów do lewoskrętu oraz sygnalizacji świetlnej.

Podczas spotkania przedstawicieli władz zainteresowanych samorządów omawiano m.in. podział kosztów. Szczegółów tego porozumienia na razie gminy i powiat nie ujawniają. Wiadomo jednak, że ciężar koordynacji wszystkich prac projektowych będzie spoczywał na gminie Brwinów. – Koszt wykonania dokumentacji szacujemy na około 100 tys zł. – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Wykonanie projektu to dopiero pierwszy krok do przebudowy skrzyżowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace w terenie mogłyby się rozpocząć w 2021 r.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Będzie przebudowa skrzyżowania trasy 719 przy Turczynku”

 1. Monika pisze:

  Przy tak dużym ruchu DW719 powinna być dwupasmowa nie tylko do Pruszkowa, ale również do Milanówka.

  • On pisze:

   Wg planów z 2000 ( rządził AWS czyli to co dzisiaj w innej odsłonie ) do 2007 roku miała być taka właśnie od Pruszkowa do Grodziska. A co wybudowali? Bubel pod nazwą…Autostrada Wolności.
   .

   • 65 pisze:

    Tylu speców od budowy dróg marnuje się na tym forum…

   • Ona pisze:

    Jest autostrada, ale nie rozwiązuje ona wszystkich problemów chociażby dlatego, że węzły na autostradach są co kilkanaście kilometrów. Ruch na 719 jest naprawdę spory, a będzie jeszcze większy po wybudowaniu Paszkowianki. Odcinek Milanówek-Paszkowianka będzie nieustannie w korku. Ten kawałek od Paszkowianki do Pruszkowa od dawna powinien być dwujezdniowy.

 2. Koszykarz pisze:

  To będzie się korkować, bo im więcej świateł tym gorzej dla płynnego ruchu.

 3. Ciekawski pisze:

  Dlaczego Burmistrz Kosiński inwestuje nie na swoim terenie, jak będzie mógł spojrzeć w oczy mieszkańcom poświęcając czas i wydając pieniądze na obce inwestycje? Czyżby u Siebie już wszystko wybudował?

 4. Brwinowianin pisze:

  Droga nr.719 została zmarginalizowana do poziomu dróżki lokalnej i korkotwórczej więc nie ma to już większego znaczenie że i tam – LEWACKIE WŁADZE POWIATU (PO-KO) planują mieszkańcom zafundować kolejny zator.
  Tam jest tyle miejsca że możnaby swobodnie zbudować rondo… Ale po co?
  Przecież rondo by musiało kosztować od razu z 10 mln.zł !!!
  – Sygnalizacja wyjdzie taniej.

  • Wilku Starszy pisze:

   A ten jak katarynka o tych rondach, jeszcze musi swoją propagandę partyjną wcisnąć. Doucz się w internecie, bo materiały są, kiedy ronda są wskazane, a kiedy nie. Naucz się jakichś podstaw inżynierii ruchu skoro chcesz się autorytatywnie wypowiadać na ten temat.
   I sprawdź sobie jaka jest dysproporcja ruchu między DW719, a wyjazdem poprzecznym na przykładzie skrzyżowania w Kaniach. Projekt skrzyżowania wraz z pomiarami ruchu jest ogólnodostępny w internecie.

   • Tomek pisze:

    Wilku jeszcze się nie nauczyles że brwinowianinowi chodzi tylko o to żeby skrytykowac wszystko co związane z Kosinskim. Nieważne że wychodzi na glupka, najważniejsze że może ktoś uwierzy w te wszystkie kłamstwa i głupoty.

 5. Jagoda pisze:

  Jeżeli światła mają działać tak samo jak na skrzyżowaniu w Kaniach,to lepiej jak zostanie tak jak jest do tej pory,ponieważ będzie jeszcze gorzej niż jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły