Będzie pływalnia przy ZSOiS w Pruszkowie?

Pruszków

Wygląda na to, że plany budowy basenu są poważne. Starostwo Powiatowe w Pruszkowie właśnie ogłosiło ogłoszenie o zamówieniu na pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego.

Projektowany budynek pływalni będzie połączony bezpośrednio z budynkiem szkoły. W planach jest budowa hali z dwoma basenami – dużym (o wymiarach 25 x 21 m i głębokości od 1,35 m do 2,00 m) z ośmioma torami pływackimi i małym (o wymiarach 17 x 5 m i głębokości 1,35 m) do nauki pływania. Dodatkowo na hali dostępne będą trybuny mogące pomieścić 240 osób. Przewidziano także szatnie damską i męską na ok. 160 osób i szatnię dla niepełnosprawnych połączoną z szatnią rodzinną na ok. 10 osób. Kompleks przewidziany jest w sumie dla około 300 osób. W piwnicy zaprojektowano zaplecze techniczne obiektu. Całkowita powierzchnia basenu będzie obejmować ponad 1600 mkw.

Inwestor zastępczy wykonuje wszystkie zadania Zamawiającego (w tym wypadku Starostwa), które zapewnia osiągnięcie celu, jakim jest budowa pływalni przy ul. Gomulińskiego. Budowa basenu jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2020.

Przewidywany termin budowy to 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Na oferty wykonawców na tę funkcję Starostwo Powiatowe w Pruszkowie czeka do 13 października.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Będzie pływalnia przy ZSOiS w Pruszkowie?”

 1. Errs pisze:

  Czy będzie podobne dziadostwo jak na Kaprach 80% zajętych torów przez szkółki ?

 2. Radek pisze:

  A kiedy 3 pływalnia w Pruszkowie powstanie ?

 3. Iwa pisze:

  Czy basen będzie tez dostępny dla mieszkańców?

 4. John pisze:

  Najwyższy czas. Trzymam kciuki za sukces tego przedsięwzięcia.

 5. loża@szydercuff pisze:

  Będziemy mieli następne ,,centrum dziadostwa”, tor kolarski etc.(kto to będzie utrzymwał/)

  • Bar pisze:

   Akurat tor kolarski to w Polsce niewypał, gdzie indziej się sprawdza ale to wina całego systemu Pzkol., mam nadzieję że basen to jednak dobra inwestycja.

 6. Daro pisze:

  Zamiast 2 trybuny krytej na Zniczu to 2 baseny? Bez sensu !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły