Będzie parking przy szkole

Piastów

Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie ma powstać parking. Czy to oznacza, że skończą się problemy z dowożeniem dzieci do placówki? Wiele na to wskazuje.

Wejście do szkoły, z którego korzystają uczniowie znajduje się od strony ulicy Paderewskiego. Kłopot w tym, że nie ma tam ani jednego miejsca parkingowego, a nawet zatoczki, w której rodzice mogliby zostawić samochód i zaprowadzić malucha do szkoły.

Jaki jest tego efekt? Rodzice zostawiają samochody gdzie się da – na poboczu, wzdłuż chodnika, a nawet na wjazdach do okolicznych posesji. Problem dodatkowo potęgują pojazdy pacjentów przychodni lekarskiej, która znajduje się bezpośrednim sąsiedztwie szkoły.

W porannych i popołudniowych godzinach ruch jest tu spory. Wiele osób zwracało uwagę, że starsze dzieci, które same idą do szkoły, lawirują między samochodami. – Rodzice maluchów są nieodpowiedzialni. Samochody stawiają gdzie popadnie. Przecież można zaparkować nieco dalej i zaprowadzić małe dziecko do szkoły – mówi Mariusz, jeden z rodziców. – Z samochodami z przychodni również powinni coś zrobić. Czy miasto nie może stworzyć w rejonie szkoły jakiegoś parkingu? – pyta.

Okazuje się, że miasto wzięło sobie uwagi rodziców do serca. Piastowski magistrat właśnie ogłosił przetarg na wykonanie parkingu przy Szkole Podstawowej nr 4. Konkretnie chodzi o… 10 miejsc dla aut. Parking ma być gotowy do końca bieżącego roku. Aby stworzyć miejsca dla samochodów konieczna będzie wycinka sześciu drzew oraz wymiana fragmentu ogrodzenia szkoły. Miejsca parkingowe pojawią się na wysokości placu zabaw znajdującego się na terenie szkoły. W ramach zadania przewidziano również przebudowę chodnika wzdłuż ogrodzenia.

Dlaczego magistrat zdecydował się na budowę tak niewielkiej liczby miejsc parkingowych? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Grzegorza Szuplewskiego, burmistrza Piastowa. – Te 10 miejsc ma służyć rodzicom, którzy chcą podwieźć dzieci do szkoły, zaprowadzić je do budynku i pomóc zmienić buty czy porozmawiać z wychowawcą – odpowiedział burmistrz. – W przypadku zebrań czy innych spotkań w szkole rodzice samochody mogą zostawiać przy ulicy Dąbrowskiego, przy ogrodzeniu szkoły – dodał.

Kłopot jednak w tym, że zostawiając samochód przy ul. Dąbrowskiego trzeba pokonać sporą odległość by wejść do szkoły. – Ten problem również niebawem zostanie rozwiązany. Chcemy zamontować dodatkową furtkę od strony tej ulicy – mówi burmistrz Grzegorz Szuplewski. – Miejsca parkingowe przy Dąbrowskiego będą miały utwardzoną nawierzchnię dopiero po przebudowie ulicy. Przeprowadzimy ją najprawdopodobniej w 2017 roku. Termin zależy jednak od inwestycji związanej z budową odwodnienia w tej części

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.