Będzie nowy plac zabaw przy ul. Falenckiej

Raszyn

Gmina Raszyn otrzymała 25 tys. zł dofinansowania na budowę placu zabaw, który powstanie przy ul. Falenckiej.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Co takiego znajdzie się na placu zabaw? Obiekt zostanie wyposażony w urządzenia siłowni plenerowej, między innymi w rowerek, biegacz, rider, wioślarz, wyciąg górny, prasa nożna, twister i wahadło.

– Na placu dzieci będą miały możliwość zabawy w domku ze sklepikiem, w zestawie zabawowym wyposażonym w moduły do zabaw edukacyjnych m.in. kółko i krzyżyk. Starsi będą mogli pograć w szachy czy warcaby na specjalnie przystosowanym stole – informuje raszyński urząd.

Teren wokół placu również zostanie zagospodarowany. Pojawi się 18 krzewów i ławki parkowe z oparciem. Plac zostanie ogrodzony.

Wyłonienie wykonawcy w przetargu przewidywane jest w tym miesiącu. Termin wykonania zamówienia to 1 października tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.