Będzie nowy parking przy WKD Reguły

Reguły

Gmina Michałowice otrzymała dofinansowanie na budowę nowego parkingu w pobliżu stacji WKD Reguły. – Chcielibyśmy udostępnić parking mieszkańcom jeszcze w tym roku – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt budowy parkingu „Parkuj i Jedź” w Regułach otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,1 mln zł. W rejonie budynku urzędu i posterunku policji, niedaleko od przystanku WKD Reguły powstanie parking na 114 stanowisk. Na parkingu wyznaczonych zostanie pięć miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu dodatkowo pojawi się wiata, w której zaparkować będzie mogło 45 aut. – To jest dla nas ogromne przedsięwzięcie, które jest dla nas niejako zwieńczeniem prac wokół urzędu w Regułach. Stopniowo wokół urzędu buduje się nowa infrastruktura. W tym przypadku parking. Oprócz tego pojawi się tu mała architektura, miejsca dla rowerów i miejsca z funkcją ładowania samochodów – mówi Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. – Z racji tego, że obok urzędu jest przystanek kolejki WKD to robi się z tego taki punkt przesiadkowy. Stad miejsc parkingowych nigdy za wiele – dodaje.

Jednak nim kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego parkingu w rejonie urzędu i przystanku WKD Reguły konieczne jest ogłoszenie przetargu. – Parking będzie powstawał i systemie projektuj i buduj. Przygotowujemy już dokumentację przetargową. Chcielibyśmy udostępnić dodatkowe miejsca parkingowe jeszcze w tym roku, ale wszystko zależy od tego czy uda nam się szybko znaleźć wykonawcę – mówi nam wójt gminy Michałowice.

Całkowita wartość projektu została oszacowana na 1,4 mln zł, z czego 1,1 mln zł gmina orzyma z dotacji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.