Będzie nowe rondo w Pruszkowie

Pruszków

Pruszkowskie starostwo planuje wybudować rondo na skrzyżowaniu ul. Powstańców, Plantowej i Stalowej. Póki co ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej.

Według opinii wielu kierowców wspomniane skrzyżowanie nie należy do bezpiecznych, jezdnia ul. Powstańców jest szeroka i trudno ją „przeciąć” jadąc z Plantowej w Stalową i odwrotnie. Znajdują się tam lewo- i prawoskręty, przejścia dla pieszych oraz torowisko należące do Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Można się pogubić…

Ruch w tym miejscu może usprawnić rondo, choć to dopiero początek planowanej inwestycji. Obecnie ogłoszony jest przetarg na zrobienie dokumentacji technicznej. – Dokumentację należy wykonać w zakresie niezbędnym do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej decyzji (ZRID) wraz z kompletnym wnioskiem i mapami podziałowymi. Dokumentacja powinna zawierać opracowanie graficzne z nieruchomościami niezbędnymi do pozyskania dla realizacji zadania, wraz z wykazem zawierającym ich wielkość – czytamy w dokumentach przetargowych.

Termin wykonania tego zamówienia określono na maksymalnie 270 dni (minimalny czas – 220 dni). Dlatego rondo na „krzyżówce” ul. Plantowej, Stalowej i Powstańców nie powstanie prędko. 

28 lutego wpłynął wniosek o wyjaśnienie treści zamówienia. Jeden z wykonawców, który zapewne planuje zgłoszenie swojej oferty spytał: Czy należy przewidzieć likwidację istniejącego torowiska? Jak odpowiedziało starostwo, tory muszą pozostać na swoim miejscu. Zatem rondo zostanie „wpasowane” w istniejący układ drogowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.