Będzie nowe rondo na 720

Brwinów

Radni sejmiku województwa mazowieckiego na środowej sesji podjęli decyzję o przeznaczeniu 2,5 mln zł na budowę ronda na trasie 720 w Brwinowie. Bezkolizyjne skrzyżowanie powstanie u zbiegu ulic Biskupickiej, Armii Krajowej i Piłsudskiego.

O rondo w tym miejscu władze gminy starały się od dłuższego czasu. Dotychczasowa organizacja ruchu przestała sprawdzać się wraz z pojawieniem się w okolicy dużych osiedli mieszkaniowych. Trasa 720 przestała być „przelotówką”. Równie dużo kierowców korzysta z dojazdu bocznymi Armii Krajowej i Piłsudskiego. Dostrzegli to radni sejmiku województwa mazowieckiego i na środowej sesji postawili w tej sprawie kropkę nad „i”. Na budowę nowego ronda w Brwinowie przeznaczono 2,5 mln zł.

Radości z tej decyzji nie kryje burmistrz Brwinowa. – To zwieńczenie kilkuletniej współpracy gminy Brwinów z Województwem Mazowieckim dotyczącej przygotowania tej inwestycji, w ramach której nasza gmina wsparła Województwo pomocą rzeczową o łącznej wartości 230.779 zł,  finansując opracowanie dokumentacji projektowej, odkupując 596 m2 części terenu plebanii i przekazując później tę działkę nieodpłatnie dla Województwa z przeznaczeniem pod budowę ronda, przekazując nieodpłatnie Województwu swoją działkę o pow. 804 m2 z przeznaczeniem pod budowę ronda. W zamian Województwo Mazowieckie zobowiązało się na swój koszt wybudować to rondo. Decyzja radnych wojewódzkich jest dowodem na to, że Województwo Mazowieckie zamierza dotrzymać porozumienia i wywiązać się ze swoich zobowiązań – skomentował na facebooku Arkadiusz Kosiński.

Sama budowa nowego skrzyżowania może rozpocząć się i zakończyć jeszcze w tym roku. Teraz wszystko zależy od tego, kiedy rozpisany zostanie przetarg na wykonanie zadania. Jeśli uda się to zrobić szybko, a samo postępowanie przebiegnie bez kłopotów i uda się wyłonić wykonawcę, z ronda będzie można korzystać być może już po wakacjach. – Mam nadzieję że jeszcze w kwietniu MZDW ogłosi przetarg na wybór wykonawcy ronda wraz z przebudową odc. ul. Biskupickiej od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Dworską, co pozwoliłoby na przeprowadzenie tych prac w czasie wakacji – dodaje burmistrz Kosiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.