Będzie nowa szkoła w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego szukają firmy, która zajmie się budową nowej szkoły w Szczęsnym. Inwestycja szacunkowo ma kosztować blisko 12 mln zł.

O tym, że kolejna szkoła w grodziskiej gminie jest potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać. Nowa placówka oświatowa ma odciążyć szkoły w Adamowiźnie i Książenicach. Nowa szkoła ma przyjąć 800 uczniów i wychowanków, którzy będą uczęszczać do 32 oddziałów. Zakładana maksymalna liczba uczniów w jednej klasie to 25. Powstanie tam 8 oddziałów przedszkolnych dla dzieci 3-6 letnich (łącznie dla 200 wychowanków) i 24 oddziały szkolne (łącznie dla 600 uczniów).

Projekt zakłada budowę pracowni, sal dydaktycznych, sal rekreacyjno-zabawowych, sali gimnastycznej, integracji sensorycznej i wielu innych. Obok budynku ma powstać boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, a także bieżnia, małe boisko dla młodszych dzieci, teren rekreacyjny i parking.

Władze Grodziska inwestycje zdecydowały się podzielić „na raty”. W pierwszym etapie inwestycji powstaną budynki przedszkola i łącznika. Jednak przez pierwsze 3-4 będzie w nich działać… podstawówka. W tym celu został wykonany projekt zamienny, tak by dostosować obiekt na potrzeby szkoły.

W ramach prac powstaną m.in. budynek przedszkola z instalacjami wraz z łącznikiem, tymczasowe boiska, chodniki, plac apelowy, tymczasowej drogi pożarowej. Ponadto teren szkoły zostanie ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.