Będzie nowa sygnalizacja na Pruszkowskiej

Granica

Pruszkowskie starostwo powiatowe szuka firmy, która zajmie się przebudową skrzyżowania ulic Pruszkowskiej i Lawendowej w Granicy.

Ruch na ul. Pruszkowskiej w Granic jest duży. To główna droga łącząca Nadarzyn z Pruszkowem. W porannych i popołudniowych godzinach szczytu porusza się tędy wiele samochodów. Przez ul. Pruszkowską muszą przejść dzieci, które uczęszczają do pobliskiej szkoły. Właśnie z myślą o bezpieczeństwie dzieci pruszkowskie starostwo powiatowe zdecydowało się przebudować skrzyżowanie ulic Pruszkowskiej i Lawendowej oraz ustawić sygnalizację świetlną przy przejściu dla pieszych.

Urzędnicy ogłosili już przetarg na realizację tego zadania. W ramach prac wykonana zostanie poprawa geometrii skrzyżowania, wybudowany zostanie chodnik, ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy oraz ustawiona stanie wcześniej wspomniana sygnalizacja świetlna. – W ramach projektu przewiduje się wyposażenie sygnalizacji świetlnej w radary prędkości, które będą badać prędkość na drodze powiatowej 3107W. W przypadku przekroczenia zadanej na radarze prędkości, w celu zdyscyplinowania kierowców, na sygnalizatorach zakończone zostanie nadawanie sygnału zielonego dla pojazdów i wyświetlone zostaną sygnały czerwone – czytamy w dokumentacji projektowej.

Inwestycja ma zostać wykonana w ciągu zaledwie 63 dni od momentu podpisania umowy, a to oznacza, że sygnalizacja powinna zacząć działać jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Będzie nowa sygnalizacja na Pruszkowskiej”

 1. Luck Mc.Kane pisze:

  PATRZĄC NA TE KORKOTWÓRCZE ROZWIĄZANIA MYŚLĘ SOBIE,
  – URZĘDASY Z PIERWSZEJ KLASY, – P O D R Ó Ż U J C I E… I OBSERWUJCIE INNE KRAJE!

 2. Anonim pisze:

  Popieram będziecie jeździć z dozwolona prędkością nie będziecie musieli stać w korku na światłach a wariatów się zastopuje

  • none pisze:

   Jakich wariatów? Przecież tam nikt szybko nie jeździ – z jednej strony 100m dalej jest rondo, z drugiej za chwilę są światła. Koło 8 rano cała okolica stoi w korku, bo wszyscy przywożą swoje dzieci do szkoły.

 3. Quest pisze:

  Wystarczy zwykła sygnalizacja na przycisk dla pieszych. W Ożarowie sprawdza się idealnie. Nie tamuje ruchu „na pusto” .

 4. O GG pisze:

  Wincyj sygnalizatorów, wincej smogu. By żyło się lepiej

 5. Krystian pisze:

  Pruszkowkie starostwo samo już nie wie co wymyślać by jeszcze bardziej dowalić kierowcom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły