Będzie jaśniej na pasach. Niebawem ruszą prace przy doświetleniach.

Brwinów / Piastów

Już niedługo na przejściach dla pieszych na drogach, za które odpowiada Powiat Pruszkowski, zostaną zainstalowane systemy doświetlenia. Starostwo wydało ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane.

Doświetlenie przejść dla pieszych zyskają dwa skrzyżowania. Jedno – w Brwinowie: skrzyżowanie ul. Żwirowej i Sportowej, tuż przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Tutaj doświetlenie będzie obejmować 4 przejścia. Drugie – w Piastowie, na ul. Dworcowej, na wysokości parkingu P+R i postoju TAXI – 1 przejście dla pieszych oraz ścieżka rowerowa.

Doświetlenie będzie polegało na zamontowaniu dodatkowych dedykowanych do oświetlenia przejść dla pieszych, specjalnych opraw o świetle białym niehalogenowym. Będą one zamontowane na dodatkowych słupach oświetleniowych.

Do wykonania robót zgłosiły się dwie firmy. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne „Euroasfalt” Sp. z o.o. z Olsztyna, z propozycją realizacji zadania w ciągu 77 dni za 176 tys. zł. Druga firma to MB7 Mariusz Brzozowski z Otwocka, która może zrealizować zadanie w ciągu 98 za 183 tys. zł. Powiat Pruszkowski zaplanował na tę inwestycję budżet w wysokości 175 tys. zł., a termin realizacji określił na 77-98 dni od podpisania umowy.

Magistrat nie podjął jeszcze decyzji o wyborze wykonawcy. O wyborze oraz rozpoczęciu prac będziemy Was informować na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.