Będą zmiany dotyczące maseczek

Region

Adam Niedzielski, minister zdrowia zapowiedział, że rząd chce zmienić zasady dotyczące zakrywania nosa i ust. Jednocześnie potwierdził, że nie będzie twardego nakazu korzystania z maseczek medycznych.

Wiele krajów decyduje się na zmianę zasad dotyczących zakrywania nosa i ust. W Niemczech można nosić jedynie maseczki medyczne o odpowiednich parametrach, a w Stanach Zjednoczonych sugerowane jest noszenie dwóch maseczek naraz. Do zmian zasad dotyczących zakrywania nosa i ust przygotowuje się również polski rząd.

Minister zdrowia zapowiedział, że przyłbice i chusty mają zostać wycofane, ale…- Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek surogatami, które nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia. Przyłbice nie, chusty nie, maseczki tak. Będzie to zawarte jedynie w formie rekomendacji – przyznał Niedzielski.

Szef resortu podkreśli. że trwają analizy i konsultacje z radą medyczną w sprawie wycofania możliwości zasłaniania ust i nosa szalikami, chustami, innymi częściami odzieży.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “Będą zmiany dotyczące maseczek”

 1. mła pisze:

  miałem covida 2 razy pryzynajmniej i nie mów mi że mam nosić szmate na twazy,słabsze ogniwo musi odpaść taka filozofia

 2. mła pisze:

  ja chodze bez maseczki i do zobaczenia w sądzie

  • Anonim pisze:

   Nie chodzisz w maseczce i zachorowała kilka razy. Wystarczy odrobina inteligencji żeby połączyć kropki.

 3. ToTylkoJa pisze:

  Że się zapytam, dlaczego noszenie maseczek wyprodukowanych z takiego samego materiału jak chusta jest prawidłowe, a założenie chusty nikab jest nieprawidłowe. Czy według ministra założenie kominiarki jest niewłaściwe, a założenie maseczki z filtrem jest właściwe? Maseczka z filtrem chroni tylko noszącego, a wydychane powietrze jest niefiltrowane. Po prostu, jeden wielki absurd.

 4. Mózg pisze:

  Ciekawe ilu z nas miałoby pojęcie o istnieniu jakiejś pandemii gdyby nie internet i telewizja. Pomyślcie o tym czytając kolejne „zatrważające” newsy o koronie i komu opłaca się trzymanie nas w stanie permanentnej koronopaniki.

  • robot pisze:

   Być może o wlasnej śmierci też dowiesz się z internetu.

  • Anonim pisze:

   Pewnie 99% by miała świadomość o istnieniu pandemii tak jak w innych miejscach które zignorowały pandemię.

  • Grzegorz pisze:

   Mózg, zgadzam się z Twoją opinią, napiszę więcej, sztuczna pandemia, koronawirusy były przyczyną zgonów przed pandemią, 10-20% wszystkich przeziębień było spowodowanych koronką. Obecnie większość umierających to po prostu ofiary wojny psychologicznej, zostawieni bez pomocy medycyny, Zwykła eutanazja osób starszych, niedołężnych i niedostosowanych. Brawo politycy i brawo branża medyczna zbijająca kokosy na „bliskim kontakcie” z mafią farmaceutyczną. Srebrniki kuszą,..

 5. Xxx pisze:

  Ktos z rzadu ma fabryke maseczek i musi zarobic?

 6. xDD pisze:

  Tylko kundle chodzą w kagańcach do budy

 7. xDD pisze:

  Tylko kundle chodzą w kagańcach

 8. Sigma pisze:

  Syntezator mowy Niedziela może sobie wydawać to nowe nakazy, rozporządzenia które są nadal nic nie warte. Zalecenia które szumnie zwie nakazami po pierwsze nie mają żadnego umocowania prawnego, po drugie zakrywania twarzy na otwartej przestrzeni nie chroni przed niczym. Dlatego nie stosowałem się i nie będę stosował do wszelkich zaleceń rządowych które są głupie i nieludzkie. Niech każdy kto ma odrobinę oleju w głowie przemyśli czemu i komu ma służyć pandemia i jaki cel ma stosowanie nieuzasadnionego przymusu względem społeczeństwa. Podpowiem, cel medyczny zerowy, cel wychowawczy i ekonomiczny ogromny.

 9. Ania pisze:

  Całkowicie chcą nam zakryc twarze, niedługo będą kazali nam chodzić w kaskach motocyklowych, tylko dusimy się w tych kagancach, na wymioty mi się zbiera cała ta sytuacja, ile można mówić wkolko o tym samym?

 10. Leon amator pisze:

  Dajcie żyć !!!

 11. lekarze dyzurni pisze:

  Niech sobie mózg zmienia, Nie bede wydawac kasy na nowe maseczki , bo władzy nudzi sie i wydziwia.A potem za miesiac,znów im sie cos odwidzi i kolejne złe i zmiana … widac że lekarzom dyzurnym.. na etacie komentowania nudzi sie i wydziwiaja

 12. Kkk pisze:

  Następnym krokiem będzie maska przeciwgazowe firmy Szumowski brothers.

 13. robot pisze:

  Mariola ma oczy piwne,
  Mariola okocim spojrzeniu
  a w oczach błyski przedziwne
  jak słońce brzęczące w jęczmieniu.

 14. Piastun pisze:

  Następny minister, proszę 😉

 15. Wkurzony pisze:

  Pandemii już nie ma w Brwinowie, a na pewno w brwinowskim parku. Połowa spacerujących tam osób bez maseczki lub jakiejkolwiek osłony ust i nosa. Gdzie jest straż miejska i/lub policja!!! Skoro odporny na wiedzę naród nie potrafi zadbać o siebie i innych to może powinny o to zadbać wymienione służby???

  • Grzegorz pisze:

   Wkurzony, parafianinie, noś maseczkę nawet w czasie snu, ale pomyśl dlaczego służby medyczne w kontakcie z zarażonymi noszą specjalne uniformy i specjalne maski? Czy chirurg zakłada maseczkę żeby się nie zarazić, czy tylko po to żeby przez przypadek nie napluć na operowane miejsce?

  • mła pisze:

   w parku mozna bez maseczki

 16. Krzysztof pisze:

  To jest już pisowska paranoja stworzona po to żeby ktoś na tym ostro zarobił !!! Jeśli chcą zmian niech rozdają te maseczki za darmo jak już im tak mocno zależy na ochronie obywatela !!!! A nie kierunkują rynek na jednego dostawcę !!! Ciekawe kogo w rządzie ma producent maseczek chirurgicznych jednorazowych po 12 zł sztuka !!!!!! Pewnie kot Jarosława K za tym stoji !!!! Ja od dawna noszę maseczkę bawełnianą najlepszej jakości z logo J…ć PIS !!!!!

 17. mła pisze:

  Fajne oczy

 18. paca pisze:

  Na nic najlepsze maseczki jeśli są noszone na brodzie albo wcale. Wystarczyłyby te tanie niebieskie gdyby zasłaniały usta i nos. Ten rząd który pozuje na taki który pochyla się nad człekiem prostym pokazał że nie chce albo nie potrafi mówić do ludzi pojednawczo, szukając zrozumienia, bardziej prosząc niż nakazując, sugerując a dopiero potem grożąc konsekwencjami. No to lud pokazuje gdzie ma ich gadkę. Pewne grupy programowo nie noszą maseczek. Np przedsiębiorcy ktorzy nie otrzymali pomocy, część młodzieży, ksiądz itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły