Będą kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa? W sklepach i miejscach pracy

Region

W niedzielnej rozmowie na antenie Polsat News wicepremier Piotr Gliński przyznał, że rząd nie wyklucza dalszych ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Od połowy ubiegłego tygodnia w całym kraju obowiązują ograniczenia związane z przemieszczaniem się oraz całkowity zakaz zgromadzeń publicznych. Rząd apeluje, aby pozostać w domu i stosować się do zasad przekazywanych przez służby sanitarne. Mimo to, w mediach społecznościowych nie trudno natrafić na zdjęcia czy filmiki przedstawiające spacerowiczów, większe grupy młodzieży lub dzieci, którzy korzystają ze sprzyjającej pogody.

Możliwe więc, że władze centralne zdecydują się na jeszcze bardziej radykalne kroki. – Spodziewany się jeszcze większego wzrostu zachorowań. Codziennie odbywamy naradę zespołu zarządzania kryzysowego. Monitorujemy sytuację i w dalszym ciągu jest ona bardzo poważna. Są zachorowania rozproszone, co oznacza, że wirus rozprzestrzeniania się mimo restrykcji – przyznał w rozmowie z Polsat News wicepremier Piotr Gliński.

– Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy i musimy być wszyscy odpowiedzialni. Stąd ciągłe nasze apele. Musimy dbać o izolację, ona musi być zachowywana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej – tu narzuciliśmy pewien rygor. I apelujemy o te spacery. Naprawdę musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas. Niestety podczas tego weekendu pojawiły się dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych. Musimy bardzo uważać. Nic nie jest zakończone. Nic nie jest optymistyczne, raczej musimy się spodziewać pogłębienia problemów. Tak wszędzie jest dookoła. Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne administracyjne przepisy – zapowiedział wicepremier Gliński.

– Chodzi o to, że musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach, nie możemy łamać zasad, o których mówimy – dodał.

Rozmowa z wicepremierem Piotrem Gliński dostępna jest tu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 25

25 odpowiedzi na “Będą kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa? W sklepach i miejscach pracy”

 1. anonim pisze:

  Codziennie rano do saloniku prasowego przychodzi jakiś gość i ogląda pierwsze strony gazet codziennych. Zaciekawiło to sprzedawcę i zapytał:
  – Czego Pan szuka na tych pierwszych stronach gazet?
  – Nekrologu.
  – Ale nekrologi są zawsze na przedostatniej stronie.
  – Ten będzie na pierwszej.

  Więc obyśmy dożyli tych wyborów. I jeszcze Zdrowych Świąt życzę.

 2. Brwinowianin.org pisze:

  TO PRAWDA, ludzie w sklepach jakby z innej bajki, podchodzą , nie zwracają uwagi na zachowanie dystansu !
  Oczywiście można zaobserwować wzmożone chejterstwo totalne każdego komunikatu rządowego, który wykorzystują do walki politycznej.
  Dla totalsów nie ma skrupułów, po trupach do celu !

  • Tomek pisze:

   Ale na wybory się wybierasz oczywiście? A może zasiadziesz w komisji wyborczej na ochotnika. Totalny to ma zryty mózg twój guru

 3. Abadon pisze:

  Czy widzieliście co działo się w sobotę na ścieżkach rowerowych w okolicach Pruszkowa ,Parzniewa ??? Setki ludzi z dziećmi na spacerze bez zachowania zasad dystansu . Teraz tylko czekać na lawinowy wzrost zakażeń koroną . Brawo Polacy , popełniamy błąd Włochów .

 4. Anonim pisze:

  Nie musisz brać udziału w wyborach. Chamski ten twój komentarz…no cóż jaki autor taki komentarz.

  • Zez pisze:

   Prostakiem to jednak trzeba się urodzić i na nic tu leczenie …..

  • kaja pisze:

   Co to oznaczy ,że nie musze byc na wyborach? Wydaje mi sie ze wybory powinny byc dla wszystkich dostępne i bezpieczne ,bo to gwarantuje konstytucja.Więc jezeli państwo nie jest wstanie mi tego zapewnic to powinno je odwolać!!!!!!!

  • tubylec pisze:

   Szkoda gadać /pisać/

 5. R14 pisze:

  A nasz dyktator KACZOR kurdupel je….ny dalej prze na wybory. Toż to trzeba tego czuba izolować i z paragrafu leczyć.

 6. J23 pisze:

  Żeby ograniczyć wolność obywatelską trzeba ogłosić stan nadzwyczajny to znaczy STAN KLĘSKI ŻYWIOŁOWEJ, STAN WYJĄTKOWY LUB STAN WOJENNY w innym przypadku każde ograniczenie jest wbrew KONSTYTUCJI. I żaden premier i minister nie może nam USTAWĄ i rozporzędzeniem ograniczać wolności ( można tylko poprosić obywateli o ostrożność ) i także nie można nakładać kar finansowych ) Kary finansowe w stanie epidemii dotyczą tylko i wyłącznie osób ZARAŻONYCH które celowa mogą zarazić innych obywateli chorobą zakażną. Tak jest zapisane w KONSTYTUCJi. A PiS wie że CIEMNY LUD to kupi. Zapraszam do lektury KONSTYTUCJI art o ograniczeniu wolnosci obywateli.

  • Zed pisze:

   Co ciekawe dokładnie ten stan wyjątkowy jest konieczny do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich zgodnie z Konstytucją. Czytam w komentarzach, że wielu czeka na taką decyzję. I nie będzie dywagacji o ograniczonej wolności.

  • eM pisze:

   żal czytać – wolność obywateli do umierania jest widać znacznie ważniejsza niż zdrowy rozsądek
   rzeczywiście, powinni wprowadzić stan wyjątkowy żeby wykształcony lud wreszcie na 4 literach w domu siedział, skoro rozum tego nie ogarnia bez stosownego przepisu

 7. eh pisze:

  Chcą narzucić zakazy dla osób odpowiedzialnych przez idiotów co wszystko mają w dupie? Żegnaj gospodarko…

 8. dsad pisze:

  tak, wszystkiego zakażcie, rozwalmy gospodarke po całości. Pis wydrukuje miliony i będziemy bulić za chleb 50000PLN XD

 9. Zdziwiony pisze:

  Panie Gliński,a pański prezes jest innego zdania.On nie widzi zagrożenia:Który z was mówi prawdę?

 10. (L) pisze:

  Najgorzej ze Polska liga nie gra ;(

 11. Dr. Huckenbush pisze:

  Czyli jakie konkretne obostrzenia będą?

 12. Szymek pisze:

  Janusz i tak wyjdzie. Pod byle pretekstem. Zresztą kto mu zabroni. Przy okazji wyśmieje osoby w maskach, na złość nie będzie zachowywał odstępu…..

  • Zenek pisze:

   Maski powinny nosić osoby zarazone a min bezpieczeństwa nikomu nie zaszkodzi

   • Zenek-Pieniek pisze:

    Skąd wiesz, że jesteś zarażony, czy nie, głąbie kapuściany, jeśli czas inkubacji wirusa wynosi nawet 2 tyg i podczas tego okresu zaraża się innych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły