Barierołamacz zbiera na nowy wózek

Pruszków

Artur Świercz porusza się na wózku inwalidzkim. Stary „sprzęt” odmówił jednak posłuszeństwa, stąd zbiórka na nowy wózek. Pomożecie?

Artur Świercz to nasz lokalny Barierołamacz. Przydomek nie pojawił się przypadkowo. Artur walczy bowiem o usuwanie barier w przestrzeni publicznej, które utrudniają funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami. Robi to w niezwykle ciekawy i obrazowy sposób. Dosłownie usadzając urzędników i włodarzy z lokalnych samorządów na wózkach inwalidzkich. Bo jak inaczej pokazać, jak ciężko jest otworzyć drzwi do urzędu z poziomu wózka inwalidzkiego. Jego starania owocują! Artur pomaga w ten sposób wszystkim osobom z niepełnosprawnościami. Barierołamacz chętnie angażuje się w pracę z młodzieżą. A swoimi własnymi dokonaniami udowadnia młodym, że jedyne bariery jakie istnieją są w naszych głowach.

Teraz przyszła pora żeby pomóc Arturowi. Chodzi o pieniądze na zakup nowego wózka. – Artur, nasz lokalny Barierołamacz. Znamy go jako młodego, walczącego o zniesienie barier dla ludzi z niepełnosprawnościami. Działacz społeczny, nigdy nie myślący o sobie. A ma marzenia, takie zwyczajne, żeby bez trudu przemieszczać z miejsca na miejsce, żeby po prostu zwyczajnie żyć. Artur, żeby spełnić swoje marzenia potrzebuje specjalistycznego wózka, którego koszt przekracza jego finansowe możliwości (stary wózek, niestety nie jest już sprawny) – czytamy na stronie zbiórki.

To jak pomożecie?

Kochani przyjaciele, drodzy moi,
Jest taka wspaniała osoba jak Dorota, która po prostu działa i… założyła zbiórkę na…

Opublikowany przez Arta Świercza Niedziela, 11 października 2020

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Barierołamacz zbiera na nowy wózek”

 1. Jananusz pisze:

  niech sie za robote porządnie wezmie i uzbiera i tak jako radny przytula kase to niech mu tez miasto dorzuci

 2. Zzgg pisze:

  Rodzinę ma bogatą niech mu kupią wózek za swoje pieniądze a nie za czyjeś

 3. silver pisze:

  Żebrak portal się z tego wpr robi.

 4. Bartek pisze:

  Czy ta kradzież na kraszewskiego to przypadkiem nie ściema?

 5. Arczi pisze:

  Ale już była zbierana kwota na Wozek podczas zorganizowanej imprezy charytatywnej i pieniądze zostały przekazane Arturowi Organizatorem była Małgosia Knap

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły