Awaria wodociągowa na Żbikowie [AKTUALIZACJA]

Pruszków

Mieszkańcy pięciu ulic na terenie pruszkowskiej dzielnicy Żbików zostali pozbawieni wody. Wszystko przez pękniętą rurę. MPWiK pracuje nad usunięciem usterki.

O awarii zaalarmowali nas mieszkańcy. – Wody brak na Żbikowie ul. Reymonta, Pilnikowa Mostowa, Długa. Awaria jest na Długiej 25 – napisała do nas Karolina. – Żbików ulica Długa nie ma wody, po rozmowie z MPWIK dowiedzieliśmy się, że to większa awaria, pęknięta rura – czytamy w wiadomości od Marcina.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że naprawa jest już w toku. Jak długo trzeba będzie czekać na wznowienie dostaw wody tego nie wiadomo. Woda nie dociera do ponad 50 posesji przy ulicach Długiej, Mostowej, Ludowej, Pilnikowej i Reymonta).

MPWiK ustawiło beczkowozy przy ul. Długiej 76 oraz w rejonie skrzyżowania Długiej z ul. Ludową.

[AKTUAIZACJA]
– W dniu wczorajszym po godz. 22 w związku z wypływem wody przy ul. Długiej i Siedleckiej służby techniczne MPWiK wyłączyły uszkodzony wodociąg, co skutkowało wstrzymaniem dostaw wody do kilkudziesięciu budynków jednorodzinnych. Usunięcie awarii wymagało prowadzenia prac ziemnych w chodniku, dlatego miejsce pozostaje obecnie zabezpieczone ogrodzeniem – poinformowaa nas Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWIK. – Po wykonaniu zabruku prowizorycznego i stabilizacji gruntu nawierzchnia chodnika zostanie przywrócona do stanu sprzed zdarzenia. Prace związane z naprawą wodociągu zakończyły się dziś w godzinach nocnych, o godz. 4.00 nad ranem dostawy wody do nieruchomości zostały przywrócone – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.