Awaria magistrali wodociągowej [AKTUALIZACJA]

Region

Jeśli zdziwiło was niskie ciśnienie wody w kranach to wyjaśniamy: rano doszło do awarii magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich.

Jak podaje MPWiK awarii uległa magistrala znajdująca się na wysokości ul. Popularnej. Awaria spowodowała duży wyciek wody na jezdnię, co powoduje utrudnienia dla kierowców. Na miejsce niezwłocznie udali się pracownicy pogotowia MPWiK, którzy pracują nad jej usunięciem.

Utrudnienia w dostawach wody dotyczą części mieszkańców Włoch i Ursusa, a także Piastowa i Pruszkowa. Część odbiorców ma obniżone ciśnienie wody w kranach, natomiast część nie ma jej wcale. Dla niektórych rejonów udało się uruchomić ujęcia awaryjne, wysyłane są także beczkowozy.

Aktualizacja: 10.12

MPWiK informuj, że beczkowozy są sukcesywnie ustawiane w następujących lokalizacjach:

Pruszków
• ul. Emancypantek róg Lalki
• ul. Platynowa
• ul. Antka róg Placówki
• ul. Sienkiewicza 1D
• ul. Bolesława Prusa 35

Piastów
• ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)
• ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice
• ul. Szkolna 15 (przy szkole)
• ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada

Reguły
• ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia
• ul. Centralna przy WKD

Ursus
• ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
• ul. Wojciechowskiego 37
• ul. Magnacka 3
• ul. Ryżowa 48
• ul. Warszawska 59

W związku z upałami podstawione będą również  beczkowozy mobilne, z których woda nadaje się do picia bezpośrednio, bez przegotowania:

ul. Posąg 7 Panien i okolice (Ursus)
ul. Bohaterów Warszawy i okolice (Ursus)
ul. Michałowice – Szkolna 13 (przedszkole) (Michałowice)
ul. Zbocze i okolice (Włochy)

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 71

71 odpowiedzi na “Awaria magistrali wodociągowej [AKTUALIZACJA]”

 1. mszczypka1@poczta,onet.pl pisze:

  Do teraz ani kropli.

 2. PiS da pisze:

  Wody,wody dobra zmiano!

 3. wrrrrrr pisze:

  Pis rządzi i co?

 4. turirek pisze:

  Komorów bez kropli wody i bez informacji skądkolwiek. „Dobra” zmiano i jak tu żyć !!!

 5. warny pisze:

  Teraz już widzicie, co stałoby się z Polską, gdyby takie coś, jak trzaskowski wygrało wybory prezydenckie. Weszlibyśmy wszyscy z powrotem do jaskiń, w erę kamienia łupanego.

 6. Feri A,E pisze:

  To na kpinę zakrawa i do tego jeszcze te upały,,,masakra!

 7. Jasiek pisze:

  Obecnie w Komorowie, kompletny brak wody. Kompletny brak informacji ze strony MPWiK kiedy będzie woda. Kompletnie nie można się dodzwonić do MPWIK, gdyż zapada głucha cisza.

 8. Ehh pisze:

  14.08 – Ponad 27 godzin tytanicznej pracy Wodociągów na awarią magistrali w Alejach Jerozolimskich i nadal Ursus, Włochy, Piastów i Pruszków nie mają wody. Brawo.

 9. Seniorka pisze:

  Pamiętam połowę lat 90. Wtedy zaczęły się te permanentne awarie, pamiętam kolejki do ujęcia wody przy ul. B. Prusa. I nic się nie zmieniło. Jakże chętnie posłucham, ile to PiS zrobił, żeby to zmienić, chętnie obejrzę efekty tej dobrej zmiany w dziedzinie zaopatrzenia w wodę gmin i miast wzdłuż wodociągu biegnące do nas z Wisły… Nie chcę tylko słuchać o Sipierze – seniorze, bo to jedyny polityk, który masę dobrego robi dla tego miasta. I proszę nie rzygać tera hejtemi, bo to jest akurat prawda. Z drugiej strony… buractwa przecież nie brakuje. No to jak z tymi osiągnięciami PiS-u w dziedzinie poprawy naszej sytuacji, trwającej przecież od ponad 20 lat…? Jakieś specustawy może? Albo jakaś inicjatywa poselska? Środki w budżecie może jakieś? Co, smutno i cicho jakoś się zrobiło… :)))))))))

  • xDD pisze:

   Kodomici to jednak nie są normalni ludzie, nieważne jaki klucz partyjny to jest jedno i to samo badziewie i karierowicze więc co to za różnica, za każdej opcji politycznej z takimi sprawami jest źle bo nie ma prawdziwych gospodarzy tylko cwaniaczki

  • prawdy pisze:

   ej ale to chyba w kwesti miasta leży, żeby zapewnić mieszkańcowm wodę. Od tego są włodarze miasta, trudno zeby premier albo prezydent dbali o dostarczanie wody w każdym mieście. Za to dostają pieniądze włodarze miasta i to jest ich odpowiedzialność. Akurat tutaj osioołki z dobrej zmiany nie mają nic do powiedzenia. Warszawiacy wybrali Rafcia to mają lgbtq+omega zamiast wody w kranie.

 10. Nem pisze:

  Jak zwykle Gąsin, Żbików i Bąki bez beczkowozu.. to jest skandal!

 11. ss pisze:

  wina lgbt+hiv i ich wyznawców to oni robia taki syf i ich przydupasy z po bo ekologia bo … zawsze z ich strony terror jest

 12. Jan pisze:

  Fakt jest taki, że to nie nowy temat. Dzięki Bogu i sobie nie mieszkam już w tym mieście, ale z lat 2011 – 2017 świetnie zapamiętałem każde kolejne wakacje z beczkowozami za dotację UE (!). Więc tak Drodzy Koledzy: rura może pęknąć, VW może się zepsuć, a mleko może się wylać ale, do cholery, niekoniecznie kilka razy w roku, nawet nie RAZ w roku. Bo to już nie jest PRZYPADEK, ale reguła potwierdzająca, że to kolejna inwestycja nieco źle zaaranżowana w Waszym kochanym mieście i kochanej stolicy.

 13. Wody nie będzie ... pisze:

  Nie można przeprowadzić modernizacji bo władze mówią, że koliduje z tunelem do CPK Baranów. Jego budowa nie zacznie się jeszcze przez kilkanaście lat, o ile w ogóle się zacznie – złości się nasz rozmówca. Wzdycha: – Zaproponowali nam, żebyśmy sobie w szczerym polu postawili estakadę nad przyszłym tunelem i puścili rury po wierzchu. Jest tylko jeden kłopot: rury na powierzchni słabo znoszą mrozy. Nie możemy się na to zgodzić. Pat – rozkłada ręce.

 14. Gość pisze:

  Magistralę trzeba wymienić na nową. – Ale nie możemy jej na kilka tygodni zamknąć, bo nie będzie wody w całym paśmie pruszkowskim. Staramy się przejść z drugiej strony, przez Bemowo i Chrzanów – mówi przedstawiciel MPWiK. Projektowanie wodociągu na Chrzanowie po miesiącach negocjacji sfinansowali deweloperzy, którzy budują tam osiedla. Kiedy powstanie, wodociąg pod Al. Jerozolimskimi będzie można zamknąć i wymienić wreszcie kruszące się rury.

  Zablokowała spółka CPK

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie mogło jednak zabrać się za układanie rur na Chrzanowie, bo właściciel jednej z działek odmówił jej sprzedaży. Jedynym sposobem na zdobycie tej działki stało się użycie tzw. decyzji ZRID, używanej do przejęcia gruntu pod ulice.

  – Niestety mamy kłopot z uzyskaniem uzgodnień dla ostatniego odcinka tej magistrali. Zablokowała ją spółka Centralny Port Komunikacyjny – narzeka nasz rozmówca z MPWiK. Chodzi o rządową spółkę, która w Baranowie, 45 km na zachód od Warszawy, ma budować ogromne lotnisko, sztandarową inwestycję rządu PiS. Jej elementem ma być także węzeł kolejowy oraz przyspieszone połączenie kolejowe z Warszawą. Jego częścią ma być tunel na zachodnich obrzeżach Warszawy.

  – Odmówili uzgodnienia wodociągu, mówią, że koliduje z tunelem. Jego budowa nie zacznie się jeszcze przez kilkanaście lat, o ile w ogóle się zacznie – złości się nasz rozmówca. Wzdycha: – Zaproponowali nam, żebyśmy sobie w szczerym polu postawili estakadę nad przyszłym tunelem i puścili rury po wierzchu. Jest tylko jeden kłopot: rury na powierzchni słabo znoszą mrozy. Nie możemy się na to zgodzić. Pat – rozkłada ręce.

 15. zgred pisze:

  Nie bedzie polityki ciepłej wody w kranie. Powiedzieli i słowa dotrzymujo

 16. robotnik pisze:

  @Kinia Rusińska, wszystko rozumiem – to wina jednego człowieka – jaki trzeba mieć wyprany mózg żeby pisać takie bzdety. Załóż beret i pomódl się do Twojego wodza, on jednym skinieniem ręki naprawi kraj i pękniętą rurę.

 17. xDD pisze:

  U mnie woda jest, zapraszam wszystkie panie na darmową kąpiel, warunek minimum 50 lat i 100 kilo bo jak wiadomo dopiero od tych wartości zaczyna się prawdziwa kobieta

 18. Wiesio pisze:

  Przy zarządzaniu miastem przez Pana Trzaskowskiego zaczynam tęsknić za Gronkiewicz Waltz obecnie nie można liczyć na zapewnienie podstaw jak woda dla mieszkańców masakra

 19. Janusz pisze:

  Jak zwykle Trzaskowski trzasnal i który to już raz Pruszków nie ma wody czy to jest takie trudne żeby rura była sprawna ale są dla władz Wawy ważniejsze sprawy jak promocja lgbt czy antify pal licho zwykły plebs

 20. Tusznio pisze:

  to skandal żeby co chwila w Piastowie nie było wody. Upały 28 stopni, a tu trzeba siedzieć potniejący i śmierdzący, w dodatku tylko 2 beczkowozy na cale miasto.

 21. Bismarck menel ✡🍺 pisze:

  Piwa piwa nie wody.

 22. normalny pisze:

  Straszne głupoty piszecie, bo przecież awaria może się zdarzyć zawsze i każdemu…

 23. Pruszkow pisze:

  Postawcie cos prz Wojska Polskiego 28

 24. Ja pisze:

  Nic nowego wiecznie jest jakis problem z dostawą wody w Pruszkowie jak nie w lipcu to w sierpniu i tak co roku. Wkurwiajace to już jest.

 25. Aro pisze:

  Wydawać by się mogło, że człowiek powinien uczyć się na błędach ale nie w tym przypadku. Kolejna AWARIA na jedynym kolektorze w kierunku Pruszkowa a decydenci nic nie robią w tej sprawie żeby uruchomić alternatywne źródła dostaw wody (i nie mówię tu o beczkowozach) a tysiące ludzi pozostają bez wody na nie wiadomo jak długi okres. Czy naprawdę tak trudno jest zaprojektować i wykonać przez „klika, kilkanaście lat” dodatkowe zasilanie wody w postaci sieci wodociągowych dla zabezpieczenia dostaw wody?

 26. Bismarck menel ✡🍺 pisze:

  Piwa piwa nie wody

 27. Janina pisze:

  Do d…py z Trzaskowskim. Dobrze, że przez Pruszków Wisła nie przepływa

 28. aqq pisze:

  hydrozagadka

 29. Rado pisze:

  Super ul.Prusa 35 !!!

 30. Dr.Huckenbush pisze:

  Wody nie było już 12.08. Gratuluję szybkości reakcji.

 31. rumo pisze:

  No tak. Znów trzaskowski.

 32. kpt. Nemo pisze:

  Q…..wa ostatnimi laty co chwila nie było wody z powodu rzekomej modernizacji magistrali. A wszystko po to by uniknąć w przyszlosci właśnie takich awarii.
  Faktycznie – udało się 😬😬😬😬

 33. silver pisze:

  Wracamy do normalności. Pruszków nez wody..

 34. Kinia Rusińska pisze:

  A Trzaskowski na wakacjach. Pracuje zdalnie. Czy uda się zdalnie załatać rurę?

  • Dan kuso pisze:

   Co Pani stoi na przeszkodzie wyprowadzić się na Podkarpacie, tam chyba nie ma takich awarii.

   • Kinia Rusińska pisze:

    no nie ma ale tu się urodziłam i tu chcę żyć

    • mmmmmm pisze:

     To żyj sobie spokojnie i nie zatruwaj życia innym, debilnymi komentarzami

    • Arni pisze:

     to pytaj swojego prezydenta o wodę,
     Pan Trzaskowski jest Prezydentem Warszawy A nas warszawiaków nie interesuje czy masz wodę czy nie.
     Nic u siebie nie macie, ani pracy ani wody tylko ciągle Warszawa i Warszawa !

     • trynarz pisze:

      Trzaskowski to nie żaden „prezydent”. To nieudacznik i lebiega.

    • Marek S. pisze:

     Rzeczywiście, pomysł z przeprowadzką super. Może na tamtejszych forach brylowałaby Pani ze swoimi niesłychanie inteligentnymi wypowiedziami. Człowiek jedno zdanie przeczyta i podziwia, podziwia, podziwia – cóż za kunszt myślenia, a jakie zmysł do analizy!

  • paca 🏳️‍🌈 pisze:

   Da taśmą klejącą .

  • Jurek pisze:

   Dziś woda a jutro znów Trzaskowski szambo wyleje albo to znaki od Boga …bo już na to wszystko patrzeć nie może jeszcze LGBT powinno zająć żeby im rozumu wlać do głowy .

   • Krzysztof pisze:

    Jurek, wróć do podstawówki, podreperuj ortografię, interpunkcję, składnię i gramatykę, i dopiero potem wymądrzaj się na forum. Język polski jest Twoim językiem narodowym i wstyd go tak kaleczyć. A jak już wrócisz do podstawówki, to jeszcze mały kursik z zakresu logicznego myślenia i argumentowania polecam.

    • Lolo pisze:

     Sam se weź chłopie kursiki lub idź do Trzaskowskiego on poprawną polszczyzna gada he he no cóż jak widać coraz więcej warchołów chodzi po Polsce .Makabra o Polsce gada a na Polskę pluje bo Pedały i Lesbijki ważniejsze nie…

  • xDD pisze:

   trzaskusiowi to przeczyszczają rurę regularnie xD

  • Pies pisze:

   Naprawdę myślisz że jak prezydent Warszawy wyjedzie to nikt nie pracuje. I naprawdę myślisz że on osobiście te rure lata? Podpowiedź Ci to jest inaczej.
   Nie wszędzie jest jak w PiS że prezydent nie pierdnie jak mu kaczor nie pozwoli.

  • Anonim pisze:

   Kinia to na wakacjach czy pracy zdalnej? Bo chyba tylko w PiS mierzy tymi dwoma stawia się znak równości. Wszędzie indziej byłaby to defraudacja.

 35. Spragniony pisze:

  w pruszkowie i piastowie miesiąc bez braku wody to miesiąc stracony

  • Dolejlama pisze:

   Kiedyś można było napisać też „bez pociągów”, ale ostatnio, odpukać, jeżdżą 😉

   • Dr.Huckenbush pisze:

    Nie ciesz się tak bardzo – za chwile zaczną remont Dworca Zachodniego. I dekada minie zanim zostanie wszystko zrobione.

 36. Miasteczko wilanow pisze:

  Według tvn24 wody nie ma w Piasecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły