Autostrada: Konsultacje społeczne w Pruszkowie

Region

Dariusz Piątek, wicewojewoda mazowiecki spotkał się z mieszkańcami Pruszkowa.  Celem były konsultacje społeczne w sprawie budowy odcinka autostrady A2,   który będzie przebiegać w granicach miasta.

Spotkanie odbyło się w piątek w Urzędzie Miejskim w Pruszkowie. Zostało zwołane, ponieważ Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska poprosiła wojewodę o skonsultowanie tej inwestycji z mieszkańcami. Na spotkaniu były poruszone m.in. kwestie ekranów akustycznych, które mają mieć wysokość co najmniej 6 m, i dróg dojazdowych.

– Poinformowaliśmy zebranych, że została zrobiona inwentaryzacja dróg dojazdowych i dokumentacja fotograficzna. Jeśli ktoś dostrzeże jakieś uchybienia, to powinien to zgłosić wykonawcy, czyli firmie Budimex – powiedział nam wicewojewoda Piątek.

Protokół z tego spotkania zostanie przekazy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to wojewoda wyda zgodę na budowę pruszkowskiego odcinka.

– Myślę, że ta zgoda będzie w październiku – przypuszcza Piątek. Przypomnijmy, że podczas uroczystego rozpoczęcia budowy miesiąc temu wojewoda Jacek Kozłowski mówił o wydaniu decyzji na przełomie sierpnia i września. Czytaj więcej.

Mieszkańcy wciąż mogą zapoznawać się z zebraną dokumentacją. Jest ona dostępna w Wydziale Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Jeśli byłoby duże zainteresowanie, prezydent Pruszkowa może złożyć wniosek o udostępnienie ich w Urzędzie Miasta.

Pruszkowski odcinek autostrady A2 będzie liczył 7 km. Powstaną na nim dwa węzły: Pruszków i Konotopa. Według planów ma być oddany do użytku w maju 2012 roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.