Autobus linii 817 w pierwszy kurs wyruszył z nietypowym gościem

Pruszków

Dokładnie o godz. 4.50 z pętli os. Staszica na trasę wyjechał autobus linii 817 do Warszawy. Jednym z pasażerów był prezydent Pruszkowa Paweł Makuch, który dla innych podróżnych miał niespodzianki.

Poniedziałek 10 stycznia 2022 stał się ważnym dniem dla mieszkańców Pruszkowa. Właśnie dziś zaczął kursować autobus do stolicy. To połączenie komunikacyjne przez wielu mieszkańców miasta było wyczekiwane od lat. Co więcej uruchomienie tej linii już w kampanii wyborczej zadeklarował prezydent Paweł Makuch. Tym samym przedwyborcza obietnica została spełniona.

Pierwszy kurs nie mógł odbyć się bez wyjątkowego pasażera. Autobusem do stolicy pojechał bowiem właśnie prezydent Makuch. Co więcej dla podróżnych przygotował małą niespodziankę. Współpasażerowie otrzymali od niego miejskie kalendarze.

Przypominamy. Autobusy linii 817 będą kursują w dni robocze w trakcie porannego i popołudniowego szczytu. Przejazdy będą się odbywać w godzinach 4.30 – 8.30 oraz 14.00 – 19.00. Autobusy kursują co 30 minut. W autobusach linii 817 będzie obowiązuje taryfa biletowa ZTM.

Autobusy będą kursować na trasie Pruszków Osiedle Staszica – Warszawa Dworzec Zachodni i zatrzymają się na przystankach:
– PRUSZKÓW – Os. Staszica / pętla
– PRUSZKÓW – Jasna (na żądanie)
– PRUSZKÓW – Ołówkowa (na żądanie)
– PRUSZKÓW – al. Wojska Polskiego (na żądanie)
– PRUSZKÓW – Kościuszki
– PRUSZKÓW – Hala Znicz (na żądanie)
– PIASTÓW – Norwida (na żądanie)
– OPACZ-KOLONIA – Jesionowa (na żądanie)
– WARSZAWA – Starodęby (na żądanie)
– WARSZAWA – Żywiecka (na żądanie)
– WARSZAWA – Salomea (na żądanie)
– WARSZAWA – Łopuszańska
– WARSZAWA – Popularna
– WARSZAWA – PKP/WKD Al. Jerozolimskie (na żądanie)
– WARSZAWA – Śmigłowca (na żądanie)
– WARSZAWA – Berestecka
– WARSZAWA – Rondo Zesłańców Syberyjskich (na żądanie)
– WARSZAWA – Dw. Zachodni

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 29

29 odpowiedzi na “Autobus linii 817 w pierwszy kurs wyruszył z nietypowym gościem”

 1. Zig pisze:

  Ach co za nietypowy gość, ach co za poświęcenie 🤣

 2. NieDaSie pisze:

  Trochę szkoda ze nie ma przystanku przy PKP. To ważna funkcja takiej jedynej linii żółtego autobusu krzyżować się z lokalnym punktem przesiadkowym i stanowić uzupełnienie lokalnego dowozu do stacji tak jak w Piasecznie, Legionowie itd. Ale rozumiem tez kwestie utrudnionego wyjazdu i lewoskrętu z powrotem w Aleje. Szacun za to ze coś się udało i jest postęp. Jasiu, zapraszamy na przejazdzke

 3. Zdziwiony pisze:

  Szkoda,że nie było tych trzech w sombrerach z gitarami za plecami 01!!! Byłby wesoły autobus w ten mroźny poranek.

 4. Epoka pisze:

  Da się! Szacunek za wytrwałość!

 5. jarząbek pisze:

  łubu dubu, łubu dubu

 6. Pruszkowianka pisze:

  PAJAC

 7. Głos 2 pisze:

  Brawo Panie prezydencie!!! Lewi burmistrzowie z Podkowy Leśnej, Brwinowa, Nadarzyna, Michałowic… itp. uczcie się.. im by się nie chciało nawet wstać… ale jak przyjdą wybory, to Ci niezależni włodarze nagle zaczną popierać Niemca… acha gdzie są ekolodzy w Warszawie, wycinają drzewa z obszaru Natura 2020..? to nic… to dobre dla środowiska, tak jak fekalia w Wiśle podobno dobrze to wpłynęło na Wisłę…

  • Grabarz pisze:

   Organem wykonawczym w Nadarzynie i Michałowicach jest wójt, a nie burmistrz. W ubiegłym roku w Warszawie dokonano bardzo wielu nasadzeń drzew. Czyżby przekaz dnia klubu Gazety najPolskiej w Piastowie kolejny raz rozminął się z rzeczywistością?

   • Głos 2 pisze:

    Jak zwykle obrażanie, jak mówi się prawdę.. uruchom własne myślenie.. wyłącz TVN..

    • Grabarz pisze:

     Burmistrz w Nadarzynie i Michałowicach to prawda? Od kiedy? Wstydzisz się przyznać do członkostwa w klubie Gazety najPolskiej? Przecież tam sama prawda objawiona. Niestety nie oglądam telewizji z TVN włącznie. Ty za to godzinami oglądasz TVP dezInfo jak na emeryta po wiejskiej podstawówce przystało. Napisz lepiej gdzie jest wrak, pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy czy elektrownia w Ostrołęce.

     • Głos 2 pisze:

      Tak nie wstydzę się przyznać do polskich mediów, w przeciwieństwie do Ciebie. Masz już w mnie dużego plusa, ze się nie przyznajesz do oglądania TVNu, bo to rzeczywiście obciach.. i nie logistyczne… Jeżeli chodzi o pytanie które zadajesz to adresatem jest Niemiec.. Po to go przysłali do Polski, żeby utrudniać życie Polakom…

     • Grabarz pisze:

      Od kiedy w Nadarzynie i Michałowicach rządzi burmistrz? Nie logistyczne? Odnoszę wrażenie, że pomimo podeszłego wieku wciąż nie nauczyłeś się poprawnie władać ojczystym językiem, a takim mienisz się patriotą. Z przekazu Gazety najPolskiej, TVP dezInfo i TV przeTrwam najbardziej cieszą się Putin z Łukaszenką. Natomiast Polacy sami sobie utrudniają życie, co bardzo dobitnie pokazują wydarzenia z historii. Otto von Bismarck powiedział kiedyś „Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą”. Tym sposobem wykończyli tak I jak i II Rzeczpospolitą, a III Rzeczpospolita podąża ich śladem. Tobie to i tak obojętne, bo najbardziej tęsknisz za PRL.

   • PO to ho ho pisze:

    I nawet plaże miejską otworzył w zimę, w grudniu na Białołęce Trzaskowski, były nieudolny minister cyfryzacji za rządów niejakiego Tuska (masz tu 20 groszy tylko nie płacz proszę)

  • Wilku pisze:

   Chciałbyś mieć tak obrotnego burmistrza jak ma Brwinów miśku.

   • Głos 2 pisze:

    Tak fatalnego burmistrza jak ma Brwinów żadnemu miastu nie życzę, tam się nic nie dzieje, acha są rośliny na przystankach i zaprosił Kazika, który tak klnie, że nie da się tego słuchać… stan ulic jest tragiczny.. stadion piłkarski najgorszy w regionie… tam nie ma nic.. jest niezależny.. ale wspiera totalnych.. czego nie rozumiecie…

  • GŁOS 4 pisze:

   Super GŁOS 2 ,gładko przechodzisz
   z tematu autobus nr 817, na temat
   ścieki WARSZAWY. BRAWO

 8. Anonim pisze:

  Dziękujemy bardzo!
  Jechałam wczoraj , szybko dojechałam, przystanki na żądanie, wysiadłam przy Blue City super!

 9. brak słów pisze:

  godziny bez sensu, jakby był o 5:08 z wawy to jeszcze bym skorzystał i o 13:50 z pruszkowa, a tak to godziny tylko dla osób pracujących za biurkiem a dla tych co pracują z rana przed 6 to nie ma nic poza pociągiem który często nie przyjeżdza.

 10. Wacek pisze:

  Poświęcenie. Choćby milion mi oferowali, to nie zerwał bym się w nocy z łóżka.

  • Ja za milion bym się zerwał 👍😀 pisze:

   Debet

  • obecna... pisze:

   Raczej odpowiedzialność …
   przez 5 lat o 5.30 odjeżdżałam „Rapidem” i wcale nie miałam wrażenia że się poświęcam…
   co prawda, godzinę później ,ale i tak wcześnie

 11. Google pisze:

  Szkoda ze nie ma mapki trasy.

 12. Rysiek pisze:

  Ciekawy jestem, czy prezydent zapłacił za bilet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły