Autobus energetyczny w Pruszkowie

Pruszków

11 października na placu Jana Pawła II w Pruszkowie pojawi się autobus energetyczny. Mieszkańcy będą mieli okazję zyskać wiedzę na temat zmian klimatycznych.

„Sorry, mamy taki klimat” – powiedziała kiedyś Elżbieta Bieńkowska, obecnie komisarz europejski ds. rynku wewnętrznego i usług. Nie da się ukryć, że wypowiedź nie odnosiła się do zjawisk pogodowych. W przypadku stwierdzenia „taki klimat” należy zadać pytanie – właściwie jaki? Eksperci twierdzą, że jesteśmy świadkami ciągłych zmian. Mieszkańcy Pruszkowa będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o przyczynach zachodzących przemian.

Już 11 października w godz. 10.00 – 18.00 na placu Jana Pawła II przy Urzędzie Stanu Cywilnego pojawi się autobus ekologiczny. Akcja odbędzie się w ramach kampanii ekologicznej dotyczącej przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Autobus pełni funkcję mobilnego laboratorium, w którym znajdują się modele, makiety oraz tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestię zmian klimatycznych i ich przyczyn. 

Eksperci oprowadzający po autobusie odpowiedzą na nurtujące pytania. Mieszkańcy będą mogli zyskać wiedzę na temat ogniw fotowoltaicznych, elektrowni wiatrowych, a także energooszczędnego stosowania oświetlenia. W pigułce otrzymają praktyczne porady na temat ograniczenia niesprzyjających człowiekowi i środowisku zjawisk, które są następstwem ocieplającego się klimatu. Każdy może je stosować w domu, w pracy i w swoim regionie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.