Autobus do Warszawy. Jest ankieta

Pruszków

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Pawła Makucha, uruchomiona została ankieta dotycząca połączenia autobusowego z Pruszkowa do Warszawy.

W ankiecie znalazło się jedno, ale za to dość istotne pytanie:

Które z wynegocjowanych z ZTM połączeń autobusowych, powinno zostać według Pani/Pana uruchomione:

– Os. Staszica – Plantowa – Powstańców – Wojska Polskiego – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni (kursuje od pon. – pt.)

– Os. Staszica – Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni (kursuje od pon. – pt.)

– Os. Staszica – Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Armii Krajowej – Pęcice – Sokołów – Sokołowska – Al. Krakowska – P&R Al. Krakowska (kursuje 7 dni w tygodniu)

– Żadne z powyższych

Do tej pory w ankiecie oddano ponad 1800 głosów. Większość ankietowanych wskazała pierwszą odpowiedź, czyli trasę najbardziej zbliżoną do kursującej w trakcie remontu torowiska linii ZP. Ankieta potrwa do końca września, wyniki mogą się więc jeszcze zmienić.

Elektronicznie można wypełniać ją tu. W wersji papierowej ankieta jest dostępna budynku urzędu przy ul. Kraszewskiego w godzinach pracy magistratu.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 44

44 odpowiedzi na “Autobus do Warszawy. Jest ankieta”

 1. Benek pisze:

  Co wy tak ciśniecie na tą Warszawę ?
  Podatek dochodowy tam rozliczacie? , czy tylko najechać i wywieźć ?

 2. ToTylkoJa pisze:

  Tylko Metro uratuje Pruszków przed korkami i bałaganem w PKP.

 3. Konik polny pisze:

  Zal was czytać !!!
  Naprawdę bez Warszawy was nie ma ?

 4. Rado WSC pisze:

  I trasa ist the Best !!!

 5. Len pisze:

  3! Prosze nie powtarzajcie trasy skm.Po co?

 6. art pisze:

  Według mnie nie ma sensu dublować trasy z KM i SKM i jeździć na Zachodnią, gdzie większa część osób i tak musi się przesiąść. Ale w co – do pociągów, skoro akurat jest awaria na kolei? Stojących w korku kolejnych autobusów? Lepszym pomysłem jest PRalKa, skąd są tramwaje do centrum, a najwięcej osób skorzysta, jeśli autobus będzie dojeżdżał aż do metra, np. Metra Wilanowska.

  • Anonim pisze:

   Właśnie ta trasa jest najbardziej alternatywna dla SKM i KM. Aleje i tak stoją jak stały. A tramwaj z Okęcia dojedzie szybciej do Pl. Narutowicza gdzie można przesiąść się w każdym kierunku

 7. Brwinowianin pisze:

  …już zapomnieliście że kiedy jeździła komunikacja zastępcza(autobusy) PKP to nawet to lepiej funkcjonowało niż obecnie pociągi ?
  Autobusy jeździły punktualnie i często .
  Trzeba też uwzględnić fakt, że aglomeracja rozrasta się i tak np. mieszkańcy Otrębus czy Pszczelina komunikacją zastępczą dojeżdżali szybciej do Warszawy niż jak obecnie , czyli muszą 3km dojechać czymś (rowerem) do Brwinowa i czekać następnie na pociąg , który często przyjeżdża spóźniony …
  A kiedy wracają nie mogą być już pewni że rower będzie na nich czekał ponieważ ukradziono już kilkadziesiąt rowerów z okolic stacji PKP Brwinów… No ale przecież za to również nie odpowiada Burmistrz Brwinowa prawda 🙂

 8. Kurt pisze:

  No i po co ten autobus jeżdżący raz na godzinę, czy pół? Niech lepiej wprowadzą ważność wspólnego biletu ZTM w II strefie do Pruszkowa w WKD. Wszędzie od dawna jest ważny, ale w tej pier… WKD nie. W końcu właścicielem WKD jest samorząd, czyli wszyscy. Dlaczego więc zacofany, komunistyczny zarząd WKD nie zgadza się na uznawanie wspólnego biletu w II strefie?
  A bilety miesięczne w WKD są najdroższe na świecie. Na jeden przystanek aż 95 zł!

 9. john pisze:

  tylko i wylacznie staszica, woj.polskiego, zachodnia. bez plantowej i powstancow. linia ma byc szybka a nie zatrzymywac sie co 300 metrow. reszte niech ogarnia smierdzaca linia miejska.

 10. Iza pisze:

  powinna być linia przejeżdżająca przy PKP – często pociągi są odwołane lub mają dzikie opóźnienia – wówczas idzie się na autobus, a nie z buta do Wojska Polskiego! 7 dni w tygodniu i dojazd do metra!

 11. Biwdronka pisze:

  Pierwsza jest najfajniejsza szybkie dotarcie do Warszawy jestem za

 12. chór staruszków z miasta Pruszków pisze:

  Żadne z powyższych.Ponad wszelką wątpliwość nikomu to jest nie potrzebne,wkd,km,skm wystarczy precz z dieslami i zanieczyszczeniami z nich wydobywającymi się.

  • mekeke pisze:

   Tkwij w swoim przekonaniu i nadal opieraj wiedzę o znamienne przykłady wypierdzianych niemieckich śmierdzących wozideł sprowadzanych do Polski na potęgę jeszcze kilka lat temu, tylko ciekawe czemu nowe turbo benzyny o pojemności skokowej średniego kubka napoju gazowanego, od 2019 roku powoli przestają spełniać normy emisji i są stopniowo wycofywane z rynku. Technologie w jakie są wyposażone obecne diesle to nie ta liga co śmierdzący dwudziestoletni Passerati w tedeiku, musisz zaktualizować bazę danych, o ile nie jesteś oporny na wiedzę.

  • Bonna pisze:

   Połączenie jest potrzebne i to bardzo..

 13. Janusz pisze:

  A nie może skręcać w lewo przy Tesco a za wiaduktem na rondzie w prawo żeby mieszkańcy Piastowa też mogli korzystać z tej linii?

 14. Brwinowianin pisze:

  …ja tylko przypomnę, że gdybyśmy poparli projekt (PiS) tzw. wielkiej Warszawy mielibyśmy autobusy miejskie w całej aglomeracji jak za czasów autobusów zastępczych PKP.
  Mielibyśmy również regularnie myte ulice, a co na szczeblu lokalnycm (gmin) dziś nie istnieje za wyjątkiem może miasta Grodzisk Maz.
  A i tak w perspektywie czasu, nie wiem może 100 lat … jest nieuniknione, z ta różnicą że PiS już dziś chciał nam poprawić jakość życia, a czego okoliczni mieszkańcy nie poparli na skutek manipulacji lokalnych mediów , gmin, co przecież było naturalne bo bronili swoich miejsc pracy.
  Ja również czuję jakąś przynależność do miejsca(Brwinów) i też niekoniecznie bym wolał mieszkać w Warszawie, ale widząc brwinowskie zaniedbane ulice….jednak głosowałbym za tzw. wielką Warszawą .

  • 100hp pisze:

   Gościu ty chyba nie wiesz co mówisz chcesz żeby pis dobrał ci sie jeszcze bardziej do twojej kasy żebyś do mordy nie miał co włożyć

  • X pisze:

   Nie! Pis nie chciał nam poprawić jakości życia, chodziło tylko o to żeby dzięki temu zagraniu wygrać prezydenturę w Warszawie. Aspiracją pisu nigdy nie była poprawa życia ludziom a zaspokajanie pragnienia władzy konusa z Mickiewicza. Z resztą w wywiadzie z bodaj 94 roku mówi o tym że w końcu będzie miał absolutną władzę w Polsce, a dzięki pozbyciu sie brata i dzięki idiotom którzy na pis głosuje tak właśnie jest… Także jedyne co byśmy mieli to coraz to większe i coraz to nowe podatki czego uniknęliśmy… a nie, jednak tak właśnie jest!

  • Wawa pisze:

   Super że jako jeden z niewielu to rozumiesz,
   Pozdrowienia z Warszawy.

  • Tomek pisze:

   Wtedy mógłbyś zmienić nick na Warszawiak i mógłbyś się poczuć ważniejszy przed twoimi znajomymi z różnych stron świata. Tylko ciekawe czy byłbyś szczęśliwy mając prezydenta Trzaskowskiego. Dopiero by Ci żyłka pękła, no i twoje dzieci uczyły by się w szkole o lgbt itd…

  • ToTylkoJa pisze:

   Chyba żartujesz, PiS rządzi PKP i takiego bałaganu w historii polskich kolei nigdy nie było, nawet trudno sobie wyobrazić co zrobiliby z całą powiększoną Warszawą,.. Przypomnę że projekt Wielkiej Warszawy dotyczył wyborów, miał na celu zwiększenie liczby mandatów dla PiS i wygranie wyborów na prezydenta Warszawy, wtedy na PiS głosowało więcej osób z podwarszawskich miast.

 15. Dolejlama pisze:

  Naprawdę chcecie mieć połączenia dublujące SKM, a nie bezpośredni dojazd do tramwajów w Al. Krakowskiej?

 16. Lenek pisze:

  Proponuję jazdę ul. Kościuszki ,zapraszam również kolaży na rowerach, hulajnogach,bryczki konne,niepełnosprawnych na wózkach itp.Może Pan Prezydent dostrzeże że w ul. Kościuszki nie ma dróżki dla rowerów. Samochody zajmują prawie cały chodnik dla pieszych.W/w na jezdnie wynocha i po równym śmigać

 17. Monika pisze:

  Wariant drugi. Pruszków to też Gomulińskiego proszę pamiętać

 18. Weekendy obowiązkowe pisze:

  To żart, że nie kursuje w weekend ani pierwsza ani druga trasa ? Kpina jakaś.

  • . pisze:

   Wioska Pruszków nie uwzględnia tego, że człowiek oprócz pracy w tygodniu ma też rodzine w Warszawie i wiele ciekawszych rzeczy się dzieje tam w dni wolne niż tutaj.Często jeździłam ZP w niedziele i było sporo ludzi starszych a autobusach którzy chetnie by korzystali z autobusu.Już nie mówiąc ile rodzin z dziećmi widywałam.Autobus tylko od pon-piat..jak na jakiejś wsi i zadupiu 🙂

   • Ela pisze:

    Korzystali bo nie było SKM. Teraz są KM przypominam mamy SKM wiec po jakiego grzyba jeszcze autobusy w weekendy?

    • Oj Ela Ela pisze:

     Jest SKM więc po jakiego grzyba w tygodniu? Po co w ogóle autobus skoro jest SKM i KM.Jak robić linie autobusową to na cały tydzień albo wcale

 19. pruszkowiak pisze:

  żaden o ile nie będzie w nim sprawnej klimatyzacji. Już teraz podróż autobusem po Pruszkowie to mega udręka, pojazdy nie mają włączonych klimatyzacji (pomimo, że jest informacja że taką posiada), podróż w szczególności w zakorkowanym pruszkowie to mordęga, a co dopiero do Warszawy?

  • katarynka pisze:

   Przez Mordor do Metra Wilanowska to by było najlepsze, bo Mokotów ma dużo miejsc pracy i dla wielu byłby to ułatwiony dojazd. Ja w Mordorze nie mam gdzie postawić samochodu. Jednak najważniejsze, żeby w ogóle był autobus. PKP z remontami, zmianami rozkładu i odwoływaniem pociągów to porażka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły