Autobus do Warszawy coraz bliżej

Region

Raszyński magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na obsługę linii autobusowej Pruszków – Michałowice – Raszyn – Warszawa. Autobusy na szlaku pojawią się już za… kilkanaście dni!

Do przetargu ogłoszonego przez gminę Raszyn zgłosiły się trzy firmy. Najniższą ofertę złożyła firma Markpol Transport Krajowy-Zagraniczny z Mielca i to ona będzie obsługiwać połączenie autobusowe.

Według zapisów zapytania ofertowego termin realizacji zadania to okres… niespełna dwóch miesięcy. Autobusy na szlak powinny wyjechać już w dniu podpisania umowy, jednak gmina zastrzega sobie, by nie było to później niż 4 listopada. Kursy będą się odbywać do końca roku.

Zgodnie z założeniami linia z oznaczeniem R1 będzie kursować na trasie Pruszków ( Osiedle Staszica Pętla) – Michałowice -Raszyn- Warszawa (P+R Al. Krakowska).

Przypomnijmy, że gmina Raszyn na uruchomienie linii autobusowej otrzymała dofinansowanie. z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wspomniany fundusz to nowe narzędzie do wspierania komunikacji autobusowej. Gminy mogą wystąpić o dofinansowanie do funkcjonowania połączeń autobusowych o ile te nie funkcjonowały przez okres co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy o utworzeniu funduszu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Autobus do Warszawy coraz bliżej”

 1. Obserwator pisze:

  Artykuł powinien nosić tytuł „nie ma jak najechać na Stolicę”
  pruszkoskie włodaże wysyłają was żeby gnać za robotą w Warszawie i rozliczać podatek w pruszkowie a w zamian mają was w głębokim rowie.

 2. Apex pisze:

  Prezydent Pruszkowa coś innego obiecywał w czasie wyborów 😀

 3. margo pisze:

  Ludziom to nic nie dogodzi. Nie ma autobusu źle, pojawia się jakaś alternatywa to jeszcze gorzej. Typowi Polacy zawsze źle.

 4. Daro pisze:

  Trasa porazka ! Malo ciekawa. Ja nie bede korzystal !

 5. Gsd pisze:

  Beznadziejna trasa. Od początku do końca.

 6. Ciekawy pisze:

  Tytuł mylący , autobus do Raszyna

 7. Pruszkowianin pisze:

  Rozumiem, ze to do uzytku lokalnego raz na godzine? Bo nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie przesiadal sie na Okeciu w tramwaje i jechal 25 minut do centrum albo 3 przystanki na Hynka, zeby znowu przesiadac sie do autobusu do Mordoru?

  • Frodo pisze:

   Nie samym Mordorem Pruszkowiacy żyją, a dojazd Krakowską wbrew pozorom stanowi sensowną alternatywę dla Jerozolimskich.

   • Pruszkowianin pisze:

    Sensowna pod jakim wzgledem? Dla kogo? Ktorykolwiek tramwaj z P&R Krakowska pod Rotunde jedzie dokladnie 30 minut w godzinach szczytu wg rozkladu ZTM. Caly ciag Krakowskiej, a potem Grojeckiej to osiedla mieszkaniowe. Nie ma tam wielu biur czy magazynow. Rejon Rakowa doskonale obsluguje juz WKD. Rozumiem uruchomic taka niszowa linie kilka lat po funkcjonowaniu 7xx na Zachodni, ale w pierwszej kolejnosci?!

    • Frodo pisze:

     Sensowny w momencie, gdy WKD raczy się w godzinach szczytu rozkraczyć, a nie wszyscy korzystają z SKM/KM.
     Natomiast gwoli ścisłości, to WKD pod Rotundę w 30 min. też nie jedzie. Tory za krótkie. 😉

 8. gosc pisze:

  A gdzie obiecany autobus do Warszawy ktory powinien zatrymywac sie przy stacjii PKP Pruszkow .Dzisiaj pociagi byly spoznione i co/?

 9. Anonim pisze:

  Przetarg powinien wykluczyć autobusy marki SCANIA, gorszego złomu nie widziałem w komunikacji miejskiej.

 10. Zzz pisze:

  Poproszę mapę trasy i czas przejazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły