Autobus do stolicy. Jak głosują mieszkańcy?

Pruszków

Pod koniec czerwca pruszkowski magistrat opublikował ankietę na temat proponowanego przebiegu trasy autobusu Pruszków – Warszawa. Sprawdzamy jak prezentują się wyniki po trzech tygodniach głosowania.

Przygotowania do uruchomienia linii autobusowej na trasie miedzy Pruszkowem i Warszawą trwają. Jednak nim autobus wyruszy w drogę konieczne jest wybranie trasy, po której ma kursować. Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego do tej pory forsował wizję połączenia od Osiedla Staszica w Pruszkowie do parkingu P+R przy al. Krakowskiej. Władze Pruszkowa zdecydowały się zapytać mieszkańców o przebieg trasy i same przygotowały ankietę wraz z propozycjami przebiegu linii.

Od końca czerwca mieszkańcy mogą wypełnić ankietę. Pytanie jest proste: Które z wynegocjowanych z ZTM połączeń autobusowych powinno zostać według Pana/Pani uruchomione? Odpowiedzi do wyboru są cztery:
1. Os. Staszica – Plantowa – Powstańców – Wojska Polskiego – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni (kursuje od pon. – pt.)
2. Os. Staszica – Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni (kursuje od pon. – pt.)
3. Os. Staszica – Wojska Polskiego – Plantowa – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza – Kościuszki – Prusa – Armii Krajowej – Pęcice – Sokołów – Sokołowska – Al. Krakowska – P&R Al. Krakowska (kursuje 7 dni w tygodniu)
4. Żadne z powyższych

Do tej pory w ankiecie zagłosowało 2 630 osób. Ankieta jest stworzona tak by każdy mógł wybrać kilka odpowiedzi. Jak zatem prezentują się dotychczasowe wyniki? Na trasę nr 1 oddano 1737 głosów, propozycja nr 2 otrzymała 1164 głosy. Na trasę oznaczoną nr 3 oddano 345 głosów. Natomiast opcja nr 4 otrzymała 196 głosów.

Ankieta jest dostępna do końca września 2019 r. Można ją wypełniać w urzędzie w godzinach jego pracy lub elektronicznie. Link do ankiety jest dostępny tutaj.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 35

35 odpowiedzi na “Autobus do stolicy. Jak głosują mieszkańcy?”

 1. Arni pisze:

  Szkoda że ludzie z pomysłami na dalszą przyszłość odprowadzają podatki w miejscowości bez przyszłości.
  Brak pracy, adres zameldowania i rejestracja na aucie budząca wstyd w Stolicy.

 2. Obi van.... pisze:

  Głosować możecie na co chcecie,
  odpowiedź będzie prosta, nie stać nas na zaproponowane przez ZTM warunki.
  Mamy pieniądze ale nie damy !!!

 3. stary kocur pisze:

  A mnie się Pruszków całkiem nie podoba!

 4. Żbików pisze:

  A ludzie ze Żbikowa nie głosują,bo nie mają na co. Oferta tylko dla ludzi z os. Staszica.

 5. Żbikowianka maxi. pisze:

  Bardzo dobra jest druga opcja,ale czy autobus nie mógłby jechać przez Żbików i wyjeżdżać przy Tesko na AlejeJ.Nam też jest bardzo żle dojechać do Warszawy .Pozdrawiam nico starsza mieszkanka Żbikowa .

 6. prezesWKD pisze:

  Zamiast tego zbędnego autobusu zróbcie w końcu wspólny bilet do Pruszkowa w tej j….ej WKD!!!

 7. Ob.Wieś pisze:

  Nie ma w planach autobusu z Gąsina i Żbikowa to nie ma zgody na finansowanie autobusu ze Staszica. Niech się przejdą mieszkańcy tego osiedla do stacji PKP. Spacerowanie odchudza.

 8. (L) pisze:

  Pruszkow kocha Warszawe !!!

 9. Obserwator pisze:

  Autobus to jest wam tylko potrzebny żeby te zasrane ruskie mieli robotę i tylko po to aby była następna alternatywa jeżdżenia na gapę .

 10. silver pisze:

  Do tej pory w ankiecie zagłosowało 2 630 osób. Ciekawe. Opcja 1 – 1737 głosów, 2 – 1164, 3 – 345 i czwarta to 196 głosów.
  1737+1164+345+196=34420.
  Autorko, zastanów się czasem zanim coś opublikujesz.

  • Anna Zwolińska pisze:

   Szanowny Panie zachęcam do przeczytania materiału ze zrozumieniem. „Do tej pory w ankiecie zagłosowało 2 630 osób. Ankieta jest stworzona tak by każdy mógł wybrać kilka odpowiedzi” – tu wyjaśnienie dlaczego liczba głosów nie jest taka sama jak liczba wypełnionych ankiet. Wypełniając formularz można było wybrać 1, 2, 3 lub nawet 4 odpowiedzi.

   • silver pisze:

    Szanowna Pani, zwracam honor. Faktycznie nie doczytałem tego fragmentu. Być może dlatego, że to kompletnie absurdalne, by można było zaznaczać więcej niż jedną odpowiedź.. Zaznaczę 1 i 4 i kim jestem? Dr. Jekyll and Mr. Hyde?

  • Kpt Nemo pisze:

   Baranku. Chciałeś się pochwalić jaki to jesteś drobiazgowy i umiesz liczyć.
   A okazało się że masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem 😁😁😁😁

  • dajan55 pisze:

   silver – jak już kogoś uczysz liczenia to sam idż na korepetycje aby się nie wygłupić !. Zastanów się zanim coś opublikujesz !.

 11. R pisze:

  Jak zwykle Żbików i Gąsin są pominięte jak we szystkim. Zawsze ja jakąś komunikacja to oś Staszica’ ale niestety Pruszków ma też inne dzielnice.

  • Anonim pisze:

   Właśnie!

  • Anonim pisze:

   Macie wypasione domy i auta na Żbikowie. Po co autobus dla 1-2 osob.

   • chwila pisze:

    @Anonim 11:56: Cłowieku, nie wiesz o czym piszesz. Może to i lepiej, że zrobią ten autobus ze Staszica, to chociaż w pociągach będzie mniej takich ograniczonych myślowo ludzi jak ty.

    • Anonim pisze:

     Jestem z Kubusia Puchatka i po co mam jechać przez te dziury na żbikowie?

     • chwila pisze:

      Z Kubusia Puchatka jest 15 minut pieszo do stacji PKP i jakies 20 do WKD. Po co ci autobus??
      Nikt nie mówi, żeby autobus jechał ze Staszica przez Żbików, tylko żeby albo była linia stamtąd w stronę Warszawy, albo żeby było dobre połączenie do dworca pkp (teraz to jest jakiś śmiech). Na bilecie wspólnym z ZTM żeby nie trzeba było dwóch kupować.

 12. Wilku starszy pisze:

  Nie ma zgody na autobus do stolicy z moich piniendzy! Mata wkd, skm taksówki i ścieżki rowerowe!i nogi! Zapitalac!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły