Austeria na finiszu

Raszyn

Końca dobiegają prace związane z renowacją zabytkowego budynku Austerii w Raszynie. Zaniedbywany przez lata obiekt, niebawem zacznie służyć mieszkańcom.

Austeria to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Raszynie. Zabytkowy budynek wybudowano w latach 1784 -1790. Cały kompleks uzupełniają poczta, stajnia, wozownia i dziedziniec, z którego rozciąga się widok na rezerwat Stawy Raszyńskie. Do rejestru zabytków wpisany jest jedynie budynek Austerii. Obiekt przez lata niszczał robiąc raczej antyreklamę gminie.

W 2018 roku gmina rozpoczęła prace remontowe Austerii. Po prawie dwóch latach roboty powoli dobiegają końca, a sama Austeria niebawem zacznie służyć mieszkańcom. – W Raszynie nie dajemy się epidemii budujmy naszą przyszłość i tożsamość, jednocześnie udowadniamy, że nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy tylko chcieć. Przez wiele lat raszyński samorząd nie mógł sprostać odbudowie zabytkowej Austrii. Budynkowi ufundowanemu przez bankiera Piotra Teppera i zaprojektowanemu przez wybitnego architekta stylu klasycystycznego Szymona Bogumiła Zuga groziła całkowita ruina. A nam się udało. Tę kolejną, z pozoru niemożliwą do realizacji inwestycję, właśnie kończymy. Zespól pod kierownictwem Pani Elżbiety Funo pozyskał środki i je rozlicza, a Pan Kierownik referatu inwestycji Bolesław Sanecki ze swoją ekipą kończy proces budowlany. Już niebawem Austeria będzie służyła naszym mieszkańcom jako Centrum Integracji Społeczno-Kulturalnej – zaznacza Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Austeria na finiszu”

  1. ass33333 pisze:

    Jeszcze tylko właściciel z Izraela po odbudowie się pojawi i wszystko będzie jasne jak Słońce Peru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły