Armii Krajowej bez lewoskrętu w Andrzeja?

Pruszków

Część kierowców i mieszkańców chce, by w porannych godzinach szczytu wprowadzić zakaz lewoskrętu z wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej w ul. Andrzeja. Czy to dobry pomysł?

O tym jak bardzo uciążliwy jest wspomniany lewoskręt kierowcy przekonali się w trakcie zamknięcia Al. Jerozolimskich. To właśnie al. Armii Krajowej był poprowadzony objazd w kierunku Pęcic. Korki w porannych godzinach szczytu były ogromne. Sznur aut ciągnął się przez całą al. Armii Krajowej, a niekiedy zajmował również al. Niepodległości i to aż do budynku Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Jedną z przyczyn tej sytuacji była sygnalizacja świetlna ustawiona na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej, ul. Księcia Józefa i ul. Andrzeja. Gdy ruch odbywał się przy wyłączonych sygnalizatorach wszystko odbywało się nieco płynniej, jednak w tym przypadku kłopot mieli kierowcy wyjeżdżających z pozostałych, podporządkowanych ulic. Gdy sygnalizatory działały korkowała się al. Armii Krajowej, bo nie dość że kierowców wstrzymywało czerwone światło, to jeszcze blokowały ich auta skręcające w lewo.

Ze względu na fakt, że na wiadukcie nie ma możliwości wydzielenia pasa do skrętu w lewo pojawił się pomysł, ustawienia zakazu lewoskętu w godz. 7.00 – 9.00. Władze miasta chcą poznać opinię mieszkańców w tym temacie. – Urząd Miasta Pruszkowa zwraca się z prośbą o wyrażenie opinii dotyczącej powyższego zakazu skrętu. Uwagi i opinie do planowanej zmiany organizacji ruchu prosimy przesyłać na adres: inwestycje@miasto.pruszkow.pl – do dnia 17 listopada 2017 roku – czytamy na stronie miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.