Aranżacja salonu za pomocą tapet

Art. Sponsorowany

Nowoczesny salon łączy w sobie kilka funkcji. Jest on miejscem dla odpoczynku, przyjmowania gości, a często także pracy. Jeśli mamy małą kuchnię, to posiłki spożywamy też w salonie. W wielu mieszkaniach salon jest także sypialnią, co czasami utrudnia jego aranżację.

Jak więc połączyć tyle funkcji w jednym pomieszczeniu? Oto kilka naszych rad, jak zrobić to za pomocą tapet:

1. Powiększ przestrzeń

W mieszkaniu zazwyczaj mamy dość ograniczoną przestrzeń, salon rzadko jest większy niż 40 m2, a standardowy pokój dzienny ma około 20-30 m2. Żeby optycznie powiększyć przestrzeń i dodać więcej światła, lepiej wybierać jasne kolory dla ścian. Jeżeli jednak brakuje nam barw, jedną ze ścian możemy wykonać w jaskrawym soczystym kolorze, i podtrzymywać go we wnętrzu dodatkami (poduszki, koce, dekoracje). Idealnie sprawdzą się tutaj 3d fototapety, gdyż rozwiązują one oba tych problemy:
optycznie powiększają przestrzeń;
dodają kolorów wnętrzu.

2. Wydziel strefy

Ze względu na czynności, które na co dzień wykonujemy w pokoju dziennym, możemy go podzielić na strefy: wypoczynkową, jadalnianą i strefę do pracy. Możemy to zrobić za pomocą mebli, gdyż zwykle one mówią  nam o pełnionej funkcji. Żeby jednak podkreślić podział pomieszczenia, a jednocześnie zachować spójność wszystkich elementów we wnętrzu, możemy dokonać podziału używając koloru.

Dobierając kolory do aranżacji wnętrza, możemy się kierować paletą naszej fototapety, watro także wziąć pod uwagę neutralne i stonowane odcienie. Dzięki temu pokój będzie wyglądał harmonijnie, a my unikniemy chaosu i przesycenia ilością intensywnych barw.

3. Zadbaj o komfort…

Mówiąc o komforcie mamy na myśli nie tylko wygodne meble, lecz także ściany. O ile tynk czy farba zawsze będą chłodne i niezbyt miłe w dotyku, to tapety mogą zaoferować pewne urozmaicenie:

faktura piasku
faktura piasku z brokatem
żakard
faktura nici
gładkie tapety

Fototapety winylowe na podkładzie flizelinowym są gęste i idealnie zakrywają niewielkie nierówności ścian, a rozmaite faktury pomagają jeszcze bardziej zindywidualizować wnętrze.

4… i wygodę użytkowania

Proste w naklejaniu, fototapety także są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Na przykład tapety winylowe z warstwą lakieru akrylowego można czyścić wilgotną ściereczką, co jest szczególnie ważne  w pomieszczeniach, gdzie czas spędza cała rodzina.

5. Zwróć uwagę na szczegóły

Pomimo pięknie dobranych tapet oraz mebli jest jeszcze coś, od czego zależy wystrój naszego salonu. Są to dekoracje oraz akcesoria. Salon z obrazami na ścianach, poduszkami i kocykami podtrzymującymi kolory wnętrza wygląda dużo przytulniej, niż puste ściany i samotne meble. 

Pomysłów na dekorację jest wiele, a najbardziej rozpowszechnione to:

obrazy na płótnie
zdjęcia i obrazy w ramkach
plakaty

Dekorowanie wnętrz jest procesem twórczym, warto więc eksperymentować w poszukiwaniu przedmiotów, które idealnie oddadzą twoją indywidualność. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.