Aquapark pod Mszczonowem nabiera rumieńców

Region

Suntago ma być największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Budowa cały czas trwa. Sprawdźcie jakie postępy zrobiono.

W maju minęły dwa lata od rozpoczęcia budowy aquaparku Suntago Wodny Świat, który powstaje we Wręczy pod Mszczonowem. Ten ogromny kompleks oddalony jest od Grodziska Mazowieckiego o ok. 20 km, od Pruszkowa ok. 40, a od Warszawy 50 km. Prace budowlane postępują z dnia na dzień. Ostatnio przywieziono kolorowe zjeżdżalnie (patrz zdjęcie), które dostarczył turecki producent Polin Waterparks.

Co więcej, na miejscu wykonywany jest odwiert termalny, który ma głębokość 2 km. Ciepła woda będzie wykorzystywana do ogrzewania m.in. basenów.

Czas na trochę liczb. Dotychczas wylano 37 tys. metrów sześciennych betonu. To więcej niż zużyto podczas budowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ponadto wykorzystano już przeszło 5 tys. ton stali – połowa wagi wieży Eiffla.

Oprócz parku wodnego Suntago Wodny Świat, powstanie rozbudowana baza noclegowa – Suntago Village – składająca się z ok. 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaña. W ramach projektu powstanie także strefa zabaw dla dzieci, strefa przeznaczoną do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem. Kolejne 100 domków zostanie dodanych w drugiej fazie projektu. Teren budowy obejmie ok. 8,5 ha.

Na drugą połowę 2021 roku planowane jest ukończenie budowy pierwszej fazy duetu hotelowego składającego się z dwóch niezależnych obiektów połączonych wspólnym atrium.

Sam aquapark ma być gotowy już w tym roku!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Aquapark pod Mszczonowem nabiera rumieńców”

 1. kuba pisze:

  wszystko pięknie ale gdzie komunikacja . jak dojechać z wawki i pobliskich miejscowosci . dalej to jest temat tabu a przeciez to podstawa

 2. Mszczonowianin pisze:

  Po co ten chłop łazi po tej zjeżdzalni? Wszystko by zniszczył. A później ktoś głową zawadzi i tragedia gotowa

 3. Gość pisze:

  Na cholere komu to jest potrzebne ?????

 4. Zed pisze:

  W komentarzach, oj boli, boli i ma boleć. Jak się pomyśli ile „się straciło” na lewych fakturach i na „zerowym” VAT i ogólnie jak to wpłynęło na „rodzinę” to brak słów.

 5. fafik pisze:

  na początku roku pisano o otwarciu w 1-szym półroczy 2019, teraz, ze w tym roku. patrzac na fotki to nie ma szans w tym roku

 6. Nasi dobrodzieje pisze:

  Tzw. Naród Wybrany będzie miał się gdzie bawić w Polin… Radujcie się Polacy i cieszcie się, ustawa 447 nadchodzi!

 7. Głos pisze:

  Zaprawdę powiadam Wam! Prędzej CPK i Park w Maszczonowie stanie niż tunel na Działkowej janusze budowlańcy otworzą…

 8. Wpr Daro pisze:

  Dla mnie Badziew! Nigdy tam nie pojade!

 9. Gość pisze:

  Nie ma to, jak konstruktywne komentarze, pod tego typu artykułem. Optymizm aż tryska z Polaków…

 10. Dźwigi jak na Żoliborzu pisze:

  Gdy czytam o metrach sześciennych betonu i tonach stali, spodziewam się wizyty pierwszego sekretarza PZPR (obecnie działającej pod nieco inną nazwą).

  • Luck Mc.Kane pisze:

   DOKŁADNIE, dziś Pierwszy sekretarz przemianował się z PZPR na PO… ale też na literkę P jakby nie patrzeć…i dostał posadę w PE…lekkie przesunięcie więc na zachód, ale system działania podobny , czyli propaganda i błyskotliwe spojrzenia .

   • Heniek pisze:

    W PO komunistów nie ma. Przemianowali się na inną partię, ale rzeczywiście jest w jej nawie litera P.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły