Alkohol tylko dla zaszczepionych?

Region

Profesor Andrzej Horban zaznacza, że wprowadzenie takiego postulatu mogłoby zachęcić wielu Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID 19.

Polacy niechętnie podchodzą do szczepień przeciw COVID-19. Jak ich do tego zachęcić? Niektórzy uważają, że wprowadzenie wymogu okazania certyfikatu przy wejściu do kina, na siłownie czy do restauracji byłoby odpowiednią „zachętą”. W ostatnim czasie pojawiły się głosy dotyczące wprowadzenia ograniczeń w sprzedaży… alkoholu.

Alkohol tylko dla zaszczepionych to rozwiązanie, które wprowadzono m.in. w Kanadzie. Czy w Polsce przyniosłoby zamierzony skutek? Według profesora Andrzeja Horbana, konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych – tak.– To mogłoby w Polce przynieść pewien efekt. Tylko, że na Podlasiu znają sposoby, jak ominąć tego typu zakazy – powiedział prof. Horban w programie WP Newsroom.

Horban dodał jednak, że wprowadzenie tego typu obostrzenia w Polsce jest jednak mało prawdopodobne.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 34

34 odpowiedzi na “Alkohol tylko dla zaszczepionych?”

 1. paca pisze:

  Pijcie i nie szczepcie się. Jeśli Ruscy wejdą będziecie swojsko wyglądali a wasza plwocina może stać się naszą najgroźniejszą bronią. (oczywiście oprócz mobilnych ołtarzy i modlitwy) A jak się nie uda na pociechę będzie tania wódka i gaz.
  A teraz pisowskie szczekuszki z wścieklizną ujadajcie. Tu jestem. Tylko proszę bez tych wyświechtanych frazesów. Wiem że raczej nie stać was na własny tekst więc może zajrzyjcie na TVP Info albo co powiedział Płaszczak albo Sóski.

  • Deo optimo maximo pisze:

   Paca właśnie wydalił, z otworu gębowego, bełkot czyli tzw. komentarz, jako troll z PO stwierdził, że wszystko to wina PiS, PiS pis, pis, pis, PiS, PiS, PiS, PiS,..bełkocze…….. Aaaaaaa PiS, pis

  • Wujek Bronek z WSi pisze:

   Do pacy
   Kodeks honorowy Boziewicza wyklucza możliwość rozmowy z takimi osobami jak ty. Zresztą o czym gadać z kimś tak wulgarnym i chamskim, pełnym nienawiści, który potrafi lżyć oponentów politycznych i gardzi innymi

 2. domin05800 pisze:

  Niech Horban sięj…e w łeb z tymi swoimi pomysłami.Widać ze jego łeb juz covid zaatakowal ze zdwojona siła

 3. 50 pisze:

  Już nie wiedzą co wymyśleć

 4. ObiWanKenobi pisze:

  Ciekawe kto i jak by to egzekwował ? 🤣🤣

 5. Rufi pisze:

  Nie tylko na Podlasiu!!

 6. Wpr pisze:

  Niech sam sie zaszczepi na swoją głupotę

 7. paca pisze:

  Wiadomo że certyfikaty do kin, teatrów, opery itp nie są potrzebne ponieważ bywalcy tych przybytków są prawie w 100 % zaszczepieni. Z siłowniami różnie. Namiętni klienci alkoholowych w dużej części są niezaszczepieni. Niski iloraz inteligencji, wykształcenie, wymagania wobec siebie to „rysopis” typowego wyborcy PiS. Nie podcina się gałęzi na której się siedzi.

  • Własnie pisze:

   okazałeś swój iloraz inteligencji.

   • Gggg pisze:

    Do właśnie
    Nie wiesz, że paca to typowy wyborca i PO troll? On łyka bez zastrzeżeń każdy bzdet podany przez jego partie. Jak mu Tusk powie, że to kaczynski zastrzelił w Dallas kennedego to taki typowy paca w to uwierzy. Partia lubi takie miernoty

  • Ctre pisze:

   Typowy wyborca PO jest wykształcony jak profesor Bartoszewski, kulturalny jak Palikot, uprzejmy jak Niesiołowski, mądry jak Jachira.

   • paca pisze:

    Nudne takie powtórki.

    • Wesper pisze:

     W Wybiórczej i w TVN ci tego. Nie powiedzą, będą natomiast na kolanach i w stanie orgazmu przeprowadzać wywiad z profesorem tuskiem, oooooooch jesteś naszym Bogiem, mów tak mocniej, Aaaaaaa PO dochodzę mów tak dłużej, jeszcze,. Tak będzie rzezic Stokrotka i inii tzw dzoennikarze

    • beata pisze:

     paca ciepły chłopcze wróciłeś już od Turka z Hamburga .

  • wesper pisze:

   do paca
   Elektorat PO jest tak samo młody, wykształcony i z wielkich miast jak z Tuska profesor, czy z Trzaskowskiego intelektualista

   • paca pisze:

    PiS aż „ugina się” od intelektualistów takich jak Suski i Błaszczak. Przyciąga kretynów także z tytułami. O innych „zaletach” szkoda gadać. Nie zmieściłoby się w internecie.

    • Wesper pisze:

     Paca zwolennicy twojej partii to Jachira, oraz inni intelektualiści mądrzy inaczej,, mniej niż zero, oraz czerwone komuchy tuzy demokracji z PZPR tacy jak Leszek Miller, Cimoszewicz /Karex, i reszta, którzy starowali z list PO do Eurokolchozu w 2019. Poza tym na PO głosują w większości więźniowie i inne patusy

     • paca pisze:

      PO nie jest moją partią ale przyznaję że o niebo lepszą niż PiS.PiS to (prawie) samo zło.

    • Kasper benesz pisze:

     Troll paca wchodzi już bez wazeliny w 4 litery PO

    • Jerycho pisze:

     Trzeba być amebą umysłową żeby głosować na POpaprancow aferałów i oszustow

    • Gosc pisze:

     Przecież nie pisowskie chamy granatem od pluga oderwane.typu Suski i inne niedouki

     • Master szef pisze:

      Nie, trzeba być elytą z PO w typie Kopacz czy Kidawy Blonskiej, czy posla Jońskiego według którego Powstanie Warszawskie wybuchło w 1988r. 😂 😂 😂 Inteligentni inaczej z PO

    • vvv pisze:

     Dziwne że do PiS-u można dostać się jak się ma dużo na sumieniu, głosują tacy jak pierwszy sekretarz rozkazuje, jak nie to zaraz pojawiają się funkcjonariusze i szybko przekonują do zmiany błędnych decyzji,.. pisząc o profesorach, masz może wieści którzy księża wychowali profesora „Garnka”, a którzy pomagali mu zdobyć „wykształcenie”?

     • Master szef pisze:

      Dobrze, że to w PO zwanej partia aferałów lub oszustów, czyli dawny kongres liberalno-demokratyczny jest najwięcej,, nieskazitelnych” ludzi, przykładem np. chociażby pan tik-tak czyli sławny sławek Nowak, potem pani Hania z łodzi, oraz była ze stolicy, gdzie to kamienice kupowali ludzie w wieku ponad 100 lat za 50zeta,lub troszkę więcej taniej od auta,. następnie grupa spotykająca się na cmentarzu, 3 posłów z w/w Partii itp, itd. Na końcu gdy przeprowadzono lustracje to w tejże partii było najwięcej byłych tajnych TW, gdzie od dawna krąży w sieci lista od Kukiza, kto jaki tam w tej żałosnej PO miał kiedyś pseudonim operacyjny za komuny.

   • Wrsper pisze:

    Twarzą PO jest Sławek Nowak pan tik-tak, oraz inni aferzyści oraz takie tuzy jak Zdanowska, Dulkiewicz i reszta, gdybym wymieniał osiągnięcia twojej żałosnej partii oszustów to sprowadzają się do jednego, piniedzy ni ma i nie będzie i podwyższamy wszystko, ta dziadowska partia potrafi tylko wysprzedawać zakłady pracy czyli tzw prywatyzowac i nic więcej i zapraszać komuchow do Brukseli Millerów, Cimoszewicz i innych

    • paca pisze:

     Lubię to ujadanie pisdzielców. O to mi chodziło i jak zwykle udało się 😜😂 🤣

     • Prezio pisze:

      Ooo i paca hejter znów wydalił z siebie komentarz, tak jak klocka postawił z rana, Całe 5 PLN znowu mi za post wpadło a pić się chce/jabola/. Może teraz possiesz komuś dla odmiany?

    • kik pisze:

     hmm,.. pisząc o oszustwach, masz jakieś dowody o których nie policja, służby bezpieczeństwa, nie zdobyto materiałów dzięki nielegalnemu oprogramowaniu zwanym pegasusem? Jak masz takie dowody to koniecznie powiadom najbliższy komisariat, wiesz że ukrywanie dowodów jest karalne?

     • Były tajny agent pisze:

      Pegasus i wszystko jasne 😂 😂 , podobno toj-toj na podwórku u szczerby spłonął tylko dlatego, że agent od Kaczyńskiego słuchający gledzenia tego senatora zasnął z nudów z papierosem w zębach i podpalił niechcący kibel

 8. Profesor pisze:

  jak dziecko, zamknę oczy nie będzie mnie widać.

 9. Kimi pisze:

  PiS robi wszystko by stracić poparcie! Już nie chodzi o ten alkohol, ale to głównie ich elektorat nie chce się szczepić . A cwana opozycja o tym wie i jeszcze podkręca temat .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły