Alert pogodowy drugiego stopnia. Burze z gradem

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia m.in. dla województwa mazowieckiego, w tym powiatów pruszkowskiego i grodziskiego. Od południa w czwartek możemy spodziewać się silnych burz i gradu.

Upalna pogoda mocno daje się we znaki i wiele wskazuje na to, że jeszcze dziś odczujemy kolejne skutki tropikalnej aury. IMGW wydało alert wyższego, drugiego stopnia dla niemal całej wschodniej i środkowej części kraju, w tym dla województwa mazowieckiego i naszego regionu. Obowiązuje ono od godz. 14.00 w czwartek do godz. 6.00 rano w piątek.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo: 85 proc – czytamy w komunikacie dla powiatu pruszkowskiego i grodziskiego.

Z prognoz wynika także, że w Pruszkowie deszcz zacznie padać około godz. 20.00 i nie przestanie aż do godzin porannych. Temperatura spadnie do 25 stopni wieczorem i 21 stopni w nocy.

Silne burze i porywisty wiatr mogą być groźne, dlatego przypominamy, żeby zachować ostrożność, nie wychodzić z domu bez ważnej potrzeby, zabezpieczyć przedmioty pozostawione na zewnątrz, a samochody parkować w miejscach oddalonych od drzew.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Alert pogodowy drugiego stopnia. Burze z gradem”

 1. Elo pisze:

  Deszczu nie widać , jakiś tam wicher wieje ale nie duży , gradu brak co to za alter

 2. lubię lato pisze:

  Deszcz to może popadać w nocy jak śpię 🙂 w dzień ma być w opór gorąco ! 😀

 3. Lol pisze:

  Chce deszczu !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły