Akwaria „szyte” na miarę

Art. Sponsorowany

XXI wiek przyniósł ze sobą wiele zmian i trendów. Coraz większa gama rzeczy dostosowywana jest do indywidualnych wymagań – w tym również i akwaria.

Jedna z lokalnych firm zajmuje się jako jedyna na obszarze Unii Europejskiej wyrobem akwariów ściennych dostosowanych do potrzeb klienta. To właśnie przyszły nabywca decyduje o tym jakich wymiarów ma być zbiornik oraz z jakiego materiału wykonane ma być obramowanie. Zaletą akwarium ściennego jest to, że całość zajmuje mniejszą przestrzeń niż tradycyjny rezerwuar z racji umocowania na ścianie.

Korzyści zdrowotne

Obecność akwariów w poczekalniach wielu gabinetów lekarskich nie jest przypadkiem. Nie raz już udowodniono, że nawet krótkotrwała obserwacja ruchu w akwarium działa uspokajająco, a co za tym idzie obniża ciśnienie i tętno jak i ogranicza poziom stresu w organizmie.

Walory edukacyjne

Akwaria coraz częściej pojawiają się w placówkach edukacyjnych takich jak przedszkola i szkoły podstawowe. Zbiornik wody pełen życia nie tylko wprowadza spokojną atmosferę w sali ale zapewnia też ważną lekcję dla młodzieży. Dzieci od najmłodszych lat otrzymują możliwość nauczenia się odpowiedzialności – życie toczące się wewnątrz akwarium wymaga czystej przestrzeni oraz regularnego dostarczania pokarmu. Kolejnym plusem jest wiedza akwarystyczna jaką można posiąść przy obcowaniu ze zbiornikiem – zaczynając od poziomu pH po obserwacje przeprowadzane w odstępach czasowych tego jak funkcjonuje życie wodne.

Utrzymanie

W porównaniu do innych zwierząt, utrzymaniu fauny wodnej wypada korzystniej zarówno pod względem czasowym jak i finansowym. Nie ma potrzeby kupna dodatkowych zabawek, wyprowadzania na spacer czy zabawiania zwierząt wewnątrz akwarium. To również oznacza, iż łatwo jest pozostawić zbiornik w opiece osobie trzeciej podczas wyjazdu wakacyjnego. Dwa obowiązki związane z utrzymaniem wodnego ekosystemu to regularne karmienie posiadanych wewnątrz zwierząt (zazwyczaj jeden do dwóch razy dziennie), a także czyszczenie raz w tygodniu co nie powinno zająć więcej niż 30 minut.

Akwarium na żywo

Zbiorniki naścienne można zobaczyć w sklepie Pies, Kot i … zlokalizowanym przy Alei Wojska Polskiego 44A w Pruszkowie oraz w sklepie Pies, Kot i … w Pęcicach przy ulicy Parkowej 51 (nieopodal stacji benzynowej Orlen i marketu Biedronka). Na miejscu istnieje również możliwość złożenia zamówienia – w innym wypadku nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić to on-line na stronie jedynego na terenie Unii Europejskiej producenta ART AQUARIUM.

http://akwariascienne.pl/sklep/

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.