Akcja „Policzmy się z rakiem”

Region

Ilu jest takich, którzy wiedzą, że z rakiem można wygrać? W ubiegłym roku było ich 10 tys. Ile będzie w tym roku, okaże się po zakończeniu akcji „Policzmy się z rakiem”, która trwa do 15 maja.

Do najbliższej niedzieli, wchodząc na stronę internetową www.policzmysie.pl, można opisać swoje zmagania z chorobą, doświadczenia i rozterki oraz porozmawiać ze specjalistami, m.in. radioterapeutą, chemioterapeutą i chirurgiem. Ponadto można znaleźć poradnik z informacjami na temat chorób nowotworowych i ich leczenia. Zamieszczone na stronie profile osób, które wygrały walkę z nowotworem są przykładem dla tych wszystkich, którym brak wiary w możliwość wyleczenia i powrotu do normalnego życia.

Pomysłodawca kampanii „Policzmy się z rakiem” dr Dariusz Godlewski ze Społecznej Fundacji „Ludzie dla ludzi” informuje, że od 10 do 15 proc. osób w Polce dowiadując się, że ma nowotwór, nie podejmuje leczenia, bo nie wierzy w jego sens. Kampania ma na celu zmianę stosunku do choroby i przełamanie stereotypu, że rak jest nieuleczalny. Ma też pomóc znaleźć odwagę do walki z chorobą.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.