Akcja „Znicz”, czyli więcej patroli na drogach

Region

Przez najbliższe dni policja będzie prowadziła wzmożone kontrole w ramach akcji „Znicz”. Przede wszystkim funkcjonariusze skupią się na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonie cmentarzy. O czym powinni pamiętać uczestnicy ruchu?

Akcja „Znicz” będzie prowadzona w dniach 28 października – 2 listopada. W tym czasie należy spodziewać się większej liczby kontroli policyjnych. Na drogach powiatów pruszkowskiego i grodziskiego będzie tłoczno, gdyż każdy w dniu Wszystkich Świętych będzie chciał odwiedzić mogiły bliskich. W okolicach cmentarzy należy spodziewać się wzmożonego ruchu. – Funkcjonariusze pojawią się na ciągach dojazdowych do cmentarzy. Będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu. Kierowcy muszą pamiętać o obowiązujących przepisach, z kolei piesi powinni rozglądać się i posiadać elementy odblaskowe. Przy nekropoliach będą także nieumundurowani policjanci, którzy będą zwracać uwagę na kieszonkowców – mówi asp. Szt. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Warto pamiętać o tym, że ruch w okolicach cmentarzy będzie wzmożony. To doskonała okazja dla złodziei. Funkcjonariusze apelują o ostrożność. – Szczególną uwagę należy zwrócić na mienie. Nie należy zostawiać cennych rzeczy w samochodzie oraz brać zbyt wiele gotówki na cmentarz. Warto upewnić się, czy pojazd został zamknięty. Trzeba pamiętać, że w okolicach cmentarzy może obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy muszą mieć świadomość, że napotkają na trudności i ciężko będzie im dotrzeć pod samą bramę nekropolii –  tłumaczy st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Wiele osób ruszy również w dłuższą trasę. Kierowcy muszą pamiętać o podstawowych zasadach. Policjanci będą skrupulatnie wszystko sprawdzać. – Przede wszystkim należy pamiętać o zasadach przewozu osób. Dzieciom należy zapewnić foteliki, pasażerowie muszą mieć zapięte pasy. Niedopuszczalne jest również wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu – przedstawia st. asp. Dąbrowska.

W związku ze wzmożonym ruchem w dniu Wszystkich Świętych alternatywą dla wielu osób może okazać się komunikacja miejska. Przewoźnicy wprowadzili zmiany w rozkładach jazdy. Można sprawdzić je tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.