Akcja „Mój dom nie dymi”

Podkowa Leśna

Stowarzyszenie Podkowa Bez Smogu zachęca mieszkańców miasta-ogrodu i sąsiednich miejscowości do wzięcia udziału w akcji „Mój dom nie dymi” i wywieszania na płocie specjalnej tabliczki.

Jej pojawienie się to deklaracja korzystania z ekologicznych metod ogrzewania. – Niestety w okresie grzewczym powietrze w Podkowie Leśnej nie spełnia norm jakości przez bardzo wiele dni. Jakość powietrza zależy wyłącznie od mieszkańców, głównie od tego, w jaki sposób ogrzewają swoje domy. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do tworzenia postawy i mody wśród mieszkańców na ogrzewanie domów w sposób niezanieczyszczający powietrza. Liczymy na to, że mieszkańcy będą propagować akcję wśród swoich sąsiadów i docelowo obejmie ona swoim zasięgiem całą Podkowę i miasta ościenne – wyjaśniają organizatorzy.

Do „Mój dom nie dymi” przystępować mogą mieszkańcy, którzy swoje domy ogrzewają jednym z pięciu sposobów lub ich kombinacją: przy pomocy pompy ciepła, z sieci ciepłowniczej miasta, kotłem gazowym, elektrycznie, kotłem na pellet. Wystarczy dobrowolna deklaracja, organizatorzy w żadnym wypadku nie przewidują kontroli stanu faktycznego.

Akcja adresowana jest do mieszkańców Podkowy, Otrębus, Owczarni, Żółwina, ale też innych miejscowości. Po tabliczki można zgłaszać się do Stowarzyszenia lub do urzędu miasta, który wsparł ideę. – Kibicuję podkowiańskiej akcji społecznej „Mój dom nie dymi” zainicjowanej przez Stowarzyszenie Podkowa bez Smogu. Zachęcam wszystkich, którym bliska jest troska o jakość powietrza, a ogrzewają się przy pomocy pompy ciepła, kotłem gazowym, elektrycznym i rezygnują z palenia w kominku, kiedy powietrze jest zanieczyszczone do zaakcentowania solidarnej postawy poprzez wywieszenie tabliczki na swoim ogrodzeniu. U mnie tabliczka już została powieszona – zaznacza burmistrz Artur Tusiński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Akcja „Mój dom nie dymi””

 1. Artur pisze:

  Beznadziejna akcja kilku idiotów. A tak poza tym w Podkowie nie ma sieci ciepłowniczej miasta o której pisze autor tego artykułu!

 2. Marek pisze:

  Chodzi tylko i wyłącznie o rozmiękczenie społeczeństwa, żeby móc karać osoby niezamożne i wypierać je z „elitarnej” Podkowy. Realnego wsparcia dla nich że strony miasta brak.

 3. Hanna pisze:

  Kto to wymyślił? Co to za beznadziejna akcja, przemyślcie najpierw o czym piszecie, w artykule stek bzdur nie mających pokrycia w rzeczywistości.

 4. Anna pisze:

  Ta akcja to jakieś przedszkole. Widać miasto ma za dużo pieniędzy na takie bzdury. Takie akcje tylko dzielą mieszkańców

 5. Adam pisze:

  Genialna akcja, proponuje w nastepnej fazie rozdawac tabliczki na czoło z napisem: nie jestem idiota/ka; wszakże wystarczy dobrowolna deklaracja.

 6. starowieśniak pisze:

  Kocioł na pellet nie dymi?

 7. Jazz pisze:

  W Podkowie na wiosnę, latem, jesienią i zima zawsze śmierdzi palonymi liśćmi, drewnem w kominkach i plastikami aby ogrzać domy, miasto ogród a nic nie ma wspólnego z miatem i ogrodem.!!!!

 8. Wilku Starszy pisze:

  A moze byscie tak zaczeli akcje edukacyjna o paleniu od gory?

 9. podkowianin pisze:

  A ta tabliczka to z czego jest zrobiona? Ile set lat będzie się rozkładać…? Vivat proekologiczne pusto-gesty! ps. Wystarczy po zmierzchu wyjść przed dom i czuć w powietrzu tę naszą ekologię…

 10. Anonim pisze:

  Co to jest smog?

 11. Liberty hangout pisze:

  Pięknie, jeszcze jakby POdkowianie przestali palić liście to było by fantastycznie.
  Krzyczą że węgiel to zło, globalne ocieplenie atakuje, dwutlenek węgla i smog przeszkadza. To pokażcie przykład i nie palcie tych liści jesienią.

 12. #Pruszków pisze:

  Pytanie kiedy w Pruszkowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły