Akcja krwiodawstwa w Piastowie

Piastów

27 stycznia wszyscy chętni będą mogli oddać krew w Piastowie. Ambulans będzie oczekiwał na terenie MOSiR-u przy al. Tysiąclecia.

Krwi nie da się zastąpić niczym innym, a jest niezbędna w stanach zagrożenia życia. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem i jest całkowicie bezpieczne. Gdy oddajesz krew to miej świadomość, że ratujesz komuś życie. A kolejna szansa do zrobienia dobrego uczynku przed Wami.

Piastowski Klub Honorowych Dawców Krwi w ramach poparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję zbiórki krwi. Odbędzie się ona 27 stycznia w godzinach od 9.00 do 12.30.

Ambulans oczekiwał będzie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tysiąclecia1 (stadion miejski). Każdy kto odda krew, która może uratować zdrowie i życie drugiej osobie, otrzyma pamiątkowe serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O czym należy pamiętać przed oddaniem krwi?
1. Na kilka dni przed oddaniem (2-3 doby) oraz tuż po oddaniu krwi należy pić dużo wody lub soków owocowych. Wpływa to dobrze na samopoczucie, nawodnienie organizmu i gęstość krwi.
2. Rano należy zjeść lekkostrawny, beztłuszczowy posiłek (np. pieczywo, wędlina, ser żółty, warzywa, owoce).
3. Przed oddaniem krwi, jak i bezpośrednio po oddaniu nie należy palić tytoniu i spożywać alkoholu.
4. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i wpisanym numerem PESEL

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.