Aeronauta z Pruszkowa poleci w locie badawczym

Region

Sławomir Chudzik z Pruszkowa będzie dziś leciał balonem nad Warszawą. Przelot będzie wykonywany w ramach projektu badawczego, a transmisje z lotu będzie można zobaczyć online.

Często nad Pruszkowem, Grodziskiem Mazowieckim i okolicami można zobaczyć balon. Jeśli mieliście taką przyjemność, to prawie na 99 porc. Widzieliście sprzęt Sławomira Chudzika. Dziś pruszkowianin z nietypowym zamiłowaniem bierze udział w locie badawczym nad stolicą organizowanym przez Marka Ostrowskiego, który od 40 lat zajmuje się fotografią lotniczą,  wykonał m.in. największy cywilny zbiór zdjęć lotniczych Warszawy i Polski.

W jakim celu organizowany jest przelot? To swego rodzaju eksperyment naukowy, bowiem nie można z góry podać precyzyjnie ani terminu, ani jaką dokładnie trasą poleci balon, co niespodziewanego uda się odkryć i pokazać z tej niecodziennej perspektywy. Będzie to autentyczna przygoda, a uczestnicy będą mogli obserwować zmagania i ocenić wyniki. Nieprzewidywalność terminu wydarzenia, który trzeba będzie na bieżąco śledzić i fakt, że zdjęcia będą dostępne w sieci bardzo krótko – tylko podczas lotu i godzinę po wylądowaniu, świadczą o wyjątkowości wydarzenia, są dodatkową atrakcją i stanowią o elitarności udziału.

I faktycznie lot miał wystartować dziś z Pól Mokotowskich, jednak ostatecznie zmieniono lokalizację startu. – Obawialiśmy się o pogodę, ale na szczęście jest znakomita. Start przeniesiono na stadion Skry. Leci kilka balonów, nie wiadomy jeszcze jaki sprzęt trafi do naszego kosza. Otrzymaliśmy wszystkie wymagane zgody na lot, teraz czekamy już tylko na wyznaczoną godzinę – mówi nam Sławomir Chudzik z Balonevent.pl. – Zaczniemy rozstawiać się o godz. 14.00, start lotu planowany jest na 15.30. Zachęcamy do śledzenia przelotu w internecie – dodaje.

Lot balonem nad Warszawą można śledzić tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.