Absolutorium dla zarządu i nowy wicestarosta

Pruszków

Na czerwcowe sesji rady powiatu pruszkowskiego radni głosowali nad absolutorium dla zarządu powiatu. Decyzja nie była jednogłośna. W trakcie sesji wybrano również nowego wicestarostę.

Radni co roku oceniają, czy zarząd wywiązuje się ze swoich obowiązków. Ocenie podlega m.in. wykonywanie uchwał rady powiatu, gospodarowanie mieniem czy też wykonanie budżetu. Pierwsze po wyborach absolutorium to niekiedy ocena poprzedników, a nie ocena nowego zarządu. Tak też jest w przypadku powiatu pruszkowskiego, gdzie nowy zarząd z Krzysztofem Rymuzą na czele zaczął pracować w pod koniec listopada ubiegłego roku. Mimo to zarząd otrzymał absolutorium za rok 2018. Za głosowało 17 radnych, przeciw zagłosowało 7 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

– Bardzo dziękuję. Jest to pierwsze absolutorium tego zarządu. Głęboko wierzę, że nie ostatnie, ale tym bardziej cenne w tym dniu i w tym momencie. Naprawdę bardzo serdecznie dziękuję wszystkim radnym, którzy brali udział w głosowaniu. Ci którzy nie brali udziału również zasługują na szacunek – powiedział po głosowaniu Krzystof Rymuza, starosta pruszkowski.

W trakcie wtorkowej sesji wybrano również nowego wicestarostę. Funkcję, tę decyzją radnych objęła Zdzisława Zielińska. Jej kandydaturę poparło 17 radnych, a 8 głosowało przeciw.

– Ja chciałam powiedzieć państwu dziękuje. Tym którzy mi zaufali, ale również tym, którzy mi nie zaufali. Pełna pokory przyjęłam te stanowisko. Dziś zajęłam puste miejsce przy stole, które postaram się sprawować w porządku – zwróciła się do radnych Zdzisława Zielińska, wicestarosta powiatu pruszkowskiego.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Absolutorium dla zarządu i nowy wicestarosta”

 1. Pijak pisze:

  Czy to prawda że planuję się stworzenie izby wytrzeźwień w Pruszkowie?

 2. Emil pisze:

  Jakoś nie przekonuje mnie ten nowy starosta. Chętnie widziałbym zmianę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły