„Zdrowy Rower” ruszył z charytatywną wyprawą

Region

W środowy poranek 7 lipca sprzed hali sportowej BGŻ Arena wystartował na międzynarodową trasę charytatywny rajd rowerowy organizowany przez grupę „Zdrowy Rower”. Metę tegorocznej wyprawy rowerzyści wyznaczyli sobie w litewskim Wilnie.

Wyprawa realizowana pod hasłem „Pedałujesz – Pomagasz” ma tym razem za zadanie popularyzację idei pomocy oraz zbiorki środków na leczenie i rehabilitację Leszka Buczyńskiego, młodego podopiecznego Stowarzyszenia MOŻESZ z Piastowa. Leszek w wyniku wypadku samochodowego jest częściowo sparaliżowany i wymaga długiej kuracji rehabilitacyjnej.

Cykliści z grupy „Zdrowy Rower” to młodzi entuzjaści turystyki rowerowej z całej Polski. Start ich tegorocznej wyprawy do Wilna poprzedziły imprezy przygotowane przez patronujące jej Stowarzyszenie MOŻESZ. W przeddzień wyjazdu odbywało się m.in. znakowanie rowerów przez straż miejską oraz wieczorne ognisko. W dniu wyjazdu humory uczestnikom wyprawy dopisywały, a pytani przez nas o wrażenia prosili jedynie o zamówienie dobrej pogody – tej bez deszczu i zbytnich upałów. Najlepiej takiej, jak ta przy środowym starcie w Pruszkowie.

Honorowym starterem rajdu przed BGŻ Arena był Tomasz Zubilewicz. Rowerzyści eskortowani przez policję i straż miejską przejechali głównymi ulicami Pruszkowa i ruszyli na trasę.


Fot. OL

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.