9,7 mln na doposażenie szkół z naszego regionu

Region

Dziewięć gmin z naszego regionu otrzyma spore dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego. Łączna wartość zadania to aż 9,7 mln zł.

W ramach projektu „E-usługi dla szkół w ramach ZIT” do szkół z naszego regionu trafi sprzęt komputerowy. Przewidziano zakup m.in. komputerów stacjonarnych i przenośnych , tabletów, drukarek i skanerów, projektorów i drobnego sprzętu komputerowego. . Szkoły zostaną wyposażone również w serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki do działań robotyczno-programistycznych. Do placówek trafią też pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne. Szkoły będą miały też dostęp do platform edukacyjnych i serwisów streamingowych.

Sprzęt umożliwi wprowadzenie nowoczesnych form nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zapewni możliwość realizacji działań edukacyjnych w formule zdalnej w związku z zagrożeniem powtórzenia lub przedłużeniem się epidemii COVID-19.

Sprzęt trafi do 47 szkół podstawowych z dziewięciu gmin: Nadarzyna, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Michałowic, Milanówka, Ożarowa Mazowieckiego, Pruszkowa, Starych Babic i Żyrardowa. Wartość projektu to 9,7 mln zł, z czego 7,7 mln zł to kwota z dofinansowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “9,7 mln na doposażenie szkół z naszego regionu”

  1. ibor pisze:

    „E-usługi dla szkół w ramach ZIT” – redakcja moze odpytac ile szkol w regionie wykorzystuje e-uslugi, poza samym librusem. O mLegitymacji to mozna pomarzyc, opor w kazdej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły