55 mln zł na inwestycje w Raszynie

Raszyn

Przyszłoroczny budżet gminy Raszyn obfituje w wiele kosztownych inwestycji. Sprawdziliśmy jakie zadania będą priorytetowe dla raszyńskich włodarzy.

Dochody gminy Raszyn w 2017 r. osiągną poziom 114 mln zł. Wydatki zaplanowano na znacznie wyższą kwotę, która wyniesie 151 mln zł. To oznacza, że w gminnej kasie zabraknie aż 37 mln zł. Deficyt zostanie pokryty z wolnych środków, pożyczek oraz obligacji. Na zadania inwestycyjne gmina wyda natomiast 55 mln zł.

Lista zadań do realizacji zaplanowanych na przyszły rok jest dość długa. Część inwestycji to kontynuacja przedsięwzięć już rozpoczętych. Inne zostaną dopiero rozpoczęte i zakończą się w kolejnych latach, a pozostałe to zadania jednoroczne które w całości zostaną wykonane w przyszłym roku.

Najdroższą inwestycją w przyszłorocznym budżecie Raszyna będzie rozbudowa szkoły w Ładach. To zadanie pochłonie 13,5 mln zł. To jednak nie koniec wydatków na placówkę w Ładach. W planach na przyszły rok jest również przebudowa hali sportowej oraz przebudowa boiska piłkarskiego. Na ten cel w przyszły mroku gmina przeznaczy 1,5 mln zł. Kolejne 9,3 mln zł gmina wyda na budowę Hali Sportowej przy Gminnym Ośrodku Sportu. Natomiast budowa przedszkola przy ul. Poniatowskiego pochłonie prawie 7 mln zł.

Władze Raszyna nie zapominają o projekcie związanym z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. To zadanie pochłonie niespełna 12 mln zł. Na inwestycje drogowe gmina przeznaczy  przeszło 3 mln zł.

W budżecie Raszyna 1,5 mln zł zarezerwowano również na rozbudowę komisariatu policji. Realizacja tego zadania leży jednak w rękach policjantów, gmina jedynie wspiera to zadanie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.