50 tys. zł za najlepszą frekwencję wyborczą

Region

Powstała samorządowa odpowiedź na rządową akcję, która ma podnieść frekwencję w wyborach prezydenckich w małych gminach. To nagroda finansowa dla gminy ufundowana przez stowarzyszenie Metropolia Warszawa

Konkurs pod tytułem „Bitwa o wozy” ogłosił niedawno Maciej Wąsik, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Za najwyższą frekwencję w pierwszej turze wyborów – wóz strażacki dla gminy do 20 tys. mieszkańców, która pokona inne gminy w swoim województwie.

W poniedziałek swoją akcję podnoszącą frekwencję ogłosiło Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa”. 50 tys. zł otrzyma ta gmina będąca członkiem Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”, która odnotuje najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich.

Organizacja skupia łącznie 32 okołowarszawskie gminy. Wśród należących do tego stowarzyszenia gmin w poprzednich wyborach prezydenckich najwyższą frekwencję wyborczą odnotowano w Podkowie Leśnej i Michałowicach. – Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa jak i z kryzysem gospodarczym – podkreśla skarbnik stowarzyszenia Metropolia Warszawa, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” zrzesza 32 gminy położone w tzw. Obszarze Metropolitalnym Warszawy, określanym jako NUT2 „warszawski stołeczny”. Są to m.in. Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Piastów, Podkowa Leśna, Żabia Wola.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “50 tys. zł za najlepszą frekwencję wyborczą”

 1. Anonim pisze:

  DUDA2020

 2. Zosia pisze:

  Co to ma być jakiś konkurs czy wybory do cholery.
  Jeśli widzicie braki i chcecie pomóc to kupcie te wozy tam gdzie ich brakuje bez takich głupot jak coś za coś .

 3. taka_prawda pisze:

  Stowarzyszenie nie zrzesza wszystkich gmin z aglomeracji warszawskiej (np. Brwinów do niej nie należy) – trzeba też dodać, że za bycie w zrzeszeniu gminy muszą słono płacić. Także trochę kiepski ten deal… 😉

 4. nareszcie pisze:

  Patolo, w końcu ci zabiorą 500+ w gotówce i skończą się libacje za nasze podatki, papieroski na placu zabaw i hybrydy na pazurach haha.

 5. Zdegustowany pisze:

  czy to ci sami samorządowcy, którzy kilka wiadomości temu jęczeli, że samorządy są biedne, bo rząd im nie wypłaca???
  Wk…wia mnie to. Bo jedni i drudzy mamią. PIS ma większość w małych gminach i ich mami, zaś PO ma większość u lemingów i też ich mami. Jedni warci drugich. Choć i tak KOGOŚ wybrać trzeba. A udział w wyborach jest po prostu obowiązkiem każdego obywatela. Jeżeli nie mam na kogo głosować – idę i oddaję głos nieważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły