50 oczyszczaczy powietrza trafiło do Raszyna

Raszyn

Raszyński urząd zakupił 50 profesjonalnych oczyszczaczy powietrza, które będą wykorzystywanie we wszystkich placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych.

W każdej gminie trwa walka o poprawę jakości powietrza. Trudno się dziwić. Gdy tylko rozpoczyna się sezon zimowy, wszelkie wskaźniki dotyczące norm zanieczyszczeń w powietrzu przekraczają dopuszczalną skalę. W określonych godzinach nawet o kilkaset procent.

Między innymi dlatego Raszyn zainwestował w oczyszczacze powietrza. – To dobra wiadomość dla raszyniaków. 50 nowoczesnych oczyszczaczy powietrza dostarczyliśmy do naszych gminnych publicznych placówek oświatowych – poinformował Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

Zakupione oczyszczacze powietrza mają wielostopniową technologię oczyszczania, filtry HEPA i węglowy oraz możliwość nawilżania powietrza. Wyświetlacz wskazuje stopień zanieczyszczenia powietrza. Są ciche i zabezpieczone przed przypadkowym użyciem.

Urządzenia trafiły już do placówek i dbają o lepszą jakość powietrza.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “50 oczyszczaczy powietrza trafiło do Raszyna”

 1. Artur pisze:

  Zamiast walczyć ze skutkiem, trzeba walczyć z przyczyną. Najbardziej zanieczyszczają stare piece na węgiel. Mamy XXI wiek, a my wciąż jesteśmy uzależnieni od drogiego i szkodliwego węgla.

  • Pomyśl pisze:

   Tacy aktywiści zawsze mnie zadziwiają swoimi błyskotliwymi pomysłami. Czy wszyscy myślicie, że te osoby co palą węglem lub drewnem są sadystami i masochistami? Lubią wstawać co rano w wychłodzonym domu, nosić węgiel, rąbać drewno i wynosić popiół? Otóż nie! Tych ludzi po prostu z takich czy innych powodów nie stać na inne metody ogrzewania!
   Koszt przyłącza gazowego, koszt założenia instalacji, koszt pieca, koszt ocieplenia domu, a wreszcie koszt samego gazu to są dziesiątki tysięcy złotych! Sam roczny koszt gazu dla ocieplonego domu ok 120 m2 w zależności od zimy może oscylować w okolicach 5 tysięcy złotych! Skąd ludzie biedni, schorowani, czy w innej trudnej sytuacji majątkowej mają na to brać? Gmina piec wymieni ale co dalej? Mają siedzieć z nowym piecem i odciętym gazem w mrozie?

   • aa. pisze:

    W punkt ! Mądrze i na temat !

   • Anonim pisze:

    Jeśli jesteś biedny, nie instaluj ogrzewania gazowego, które jest najdroższe z palety dostępnych możliwości. Poza tym nawet bieda nie usprawiedliwia bezkarnego zabijania innych. Tak, tak. Smog zabija po cichu. Każdego.

   • think pisze:

    dom 150m2, ocieplony, roczny koszt gazu (w tym cwu caly rok) 3100.
    Nie strasz tymi 5tys.

   • Pomyśl cd pisze:

    Dopowiem bo nie wszyscy są w stanie zrozumieć sedno komentarza a szkoda, bo podobno ludzie coraz mądrzejsi.
    1)Życie zabija samo z siebie tak jak i smog i bezsprzecznie prowadzi finalnie do śmierci w taki czy inny sposób!
    2)To nie licytacja kto ile płaci za ogrzewanie bo jest strasznie dużo zmiennych odnośnie budynków, sposobu wykończenia, docieplenia, technologi budowy itd.
    3)Możliwości ogrzewania są i tańsze w użytkowaniu ale droższe w budowie. Nie będę się tu rozwodził bo i tak znajdzie się jakiś Janusz co wybudował parę lat temu nowy dom z nowinkami technicznymi na pustej działce, i będzie polemizował nie mając pojęcia ile kosztuje modernizacja ogrzewania w starym domu na zagospodarowanej działce którą odziedziczyło się często gęsto w spadku, lub co gorsze nie mając uregulowanych spraw spadkowych.
    4)Jestem za karaniem osób palących plastikiem, śmieciami, odpadami… ale tu już doszło do absurdu! Ludzie widzący dym z komina nie znając jego pochodzenia i składu robią zdjęcia obcych domów wrzucają do internetu i parę tysięcy osób prowadzi dysputy na temat obcych ludzi i ich domostw.
    5)SEDNO : jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jetem więcej niż pewien, że nikt specjalnie się nie męczy i nie pali czym popadnie tylko dlatego, żeby uprzykrzyć komuś życie tylko dlatego, że nie ma pieniędzy i często ledwo mu starcza do końca miesiąca
    6)Napisze od razu: Nie, nie palę węglem, drewnem… od 30 lat mam tylko piec gazowy.
    7) APEL: Ludzie zacznijcie myśleć dalej niż czubek własnego nosa, opierając się tylko na własnym życiu i stanie materialnym. Nie każdy jest młody, pracuje w banku, korporacji, ma własną firmę, ma bliskich którzy są w stanie pomóc, czy wreszcie ma oszczędności. Bądźcie bardziej empatyczni a nie tylko wymagacie i żądacie bo wam się należy! Jak by nie ci co palili węglem i drewnem 100, 200, czy 500 lat temu to by was na świecie nie było! a teraz zgrywacie trzy z boku.
    POZDRAWIAM

    • Anonim pisze:

     Połowa mieszkańców Pruszkowa mieszka w blokach i ma ciepło z ciepłowni miejskiej. Druga połowa w większości pali węglem i powoli zabija wszystkich mieszkańców całego regionu. Bieda nie może być wymówką do zabijania. Nie masz kasy, zgłoś się po modernizację. Nadal nie stać na modernizacje starego budynku? Sprzedaj nieruchomość, a za uzyskane środki kup mieszkanie.

 2. Joanna pisze:

  W Pruszkowie też jest duży problem, a działań miasta w ogóle nie widać. Wystarczy przejść się wieczorem do Nowej Stacji ulicą Stalową by sobaczyć, a w zasadzie poczuć jak duży jest to problem.

 3. none pisze:

  A co z zapasem filtrów dla tych oczyszczaczy? Gmina też zapewni, czy każda placówka ma kupować we własnym zakresie? Taki zestaw może kosztować nawet połowę ceny oczyszczacza a przy dużym zanieczyszczeniu trzeba je wymieniać nawet co roku. Szkoda byłoby, gdyby za rok wszystkie oczyszczacze przestały działać z powodu braku filtrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły