46,7 mln zł na inwestycje w gminie Raszyn

Raszyn

Sprawdziliśmy jakie zadania znalazły się na liście inwestycji, które mają zostać zrealizowane w tym roku. Lista jest dość długa, ale my wybraliśmy te najdroższe.

Na początek garść ogólnych informacji o finansach gminy. Dochody gminy Raszyn oszacowano na 172,4 mln zł. Wydatki zaplanowano na kwotę 187,6 mln zł. W gminnym budżecie pojawił się deficyt w wysokości 15,2 mln zł. W tym roku na inwestycje na terenie gminy Raszyn przeznaczono 46,7 mln zł.

Jedną z najkosztowniejszych inwestycji będzie kontynuacja prac związanych z adaptacją budynków Austerii na Centrum Integracji Społeczno-Kulturowej etap II. To zadanie ma pochłonąć aż 10,9 mln zł.
Kolejna kosztowna inwestycja pochodzi z działu „Transport i łączność”. To budowa i przebudowa dróg gminnych – Wąska, Dolna, Rozwojowa, Dworkowa, i ciąg pieszo-rowerowy al. Krakowska – 9,6 mln zł.

Na liście inwestycji nie zabrakło również wsparcia dla jednostek OSP. Na projekt i budowę strażnicy w Dawidach z wyposażeniem gmina chce przeznaczyć 4,5 mln zł.

Kolejne dwie inwestycje dotyczą kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. I choć mówi się, że są mało widoczne, w końcu instalacje przebiegają w ziemi, to są niesamowicie potrzebne. Gmina Raszyn Wyda po 4,4 mln zł na dwa zadania z tego działu – projekty i wykonanie kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Raszyn (w tym projekt ul. Jarzębinowej) oraz na budowę sieci sanitarnej w miejscowości Sękocin Las.

Wśród planowanych inwestycji nie zabrakło również środków na inwestycje oświatowe. Władze gminy zarezerwowały 4 mln zł na projekt i budowę żłobka w Raszynie przy ul. Godebskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “46,7 mln zł na inwestycje w gminie Raszyn”

  1. Slomin pisze:

    Żłobek w Raszynie serio? A może bardziej przydałoby się rozbudować szkole i przedszkole w Sekocinie bo z dnia na dzień może tam osiedlić się kilkaset rodzin z dziecmi a zerówka w Sekocinie to saalka 20 m 2 dla max 24 dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły