Zainteresuj się programem rodziny zastępczej i pomóż najmłodszym

Grodzisk Maz.

Dzieci to przyszłość rodziny, w której od najmłodszych lat powinny wzrastać. Niektóre z nich jednak potrzebują wsparcia i miłości. Możesz im pomóc – zostań rodziną zastępczą! Szczegółowych informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim.

Rodzina to podstawowe środowisko, gdzie dziecko może się rozwijać. To tam powinno czuć się bezpiecznie, kształtować swoje umiejętności i uczyć się tworzenia właściwych i trwałych więzi. Nie zawsze jednak odnajdują to wszystko w rodzinie biologicznej. Pomocą może być rodzicielstwo zastępcze.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Kandydaci na rodziców zastępczych muszą posiadać świadectwo ukończenia szkolenia. To jednak żaden problem.

Szkolenia dla kandydatów z terenu powiatu grodziskiego prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Nie musisz się martwić, że sobie nie poradzisz. Na potrzeby rodzin zastępczych i dzieci w PCPR zatrudnieni są specjaliści: psycholog, pedagog, specjalista ds. uzależnień.

Prowadzona jest również grupa wsparcia dla rodziców zastępczych oraz organizowane są szkolenia podnoszące kwalifikacje i kompetencje np. w zakresie opieki nad dziećmi, w zakresie rozumienia ich potrzeb i stanów emocjonalnych, w zakresie prawnych aspektów pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Zarówno rodzice zastępczy, jak i dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych mogą liczyć na wsparcie specjalistów pracujących w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Na co dzień z rodzicami zastępczymi i dziećmi pracują, w ich środowiskach zamieszkania, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, którzy m.in.:
– udzielają pomocy w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej;
– przygotowują plan pomocy dziecku;
– pomagają rodzinom zastępczym w nawiązaniu wzajemnego kontaktu;
– zapewniają, według możliwości, rodzinom zastępczym dostęp do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej;
– udzielają wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej.

Więcej informacji: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim ul. Daleka 11; 05-825 Grodzisk Mazowiecki, tel. 22 724-15-70 wew. 24; www.pcpr.powiat-grodziski.pl

Może i Ty jesteś komuś potrzebny?

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Zainteresuj się programem rodziny zastępczej i pomóż najmłodszym”

 1. Ewa pisze:

  Osoby, które myślą o zostaniu rodzicami zastępczymi powinny zgłosić się do najbliższego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) gdzie uzyskają wszystkie niezbędne informacje.

 2. Beata pisze:

  Czy tylko rodziny z Grodziska mogą brać udział.

  • Ewa pisze:

   Osoby, które myślą o zostaniu rodzicami zastępczymi powinny zgłosić się do najbliższego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) gdzie uzyskają wszystkie niezbędne informacje.

 3. Pawel pisze:

  Za 2000 zl brutto nie ma chetnych bo taka wyplata ustawowo jest wyplacana dla rodzin

 4. Od pokoleń pisze:

  Rodzina zastępcza to super sprawa pod warunkiem że podchodzi do Dzieci z wielkim sercem. Miałam okazję poznać jednak jedną i żałuję. Ci nie powinni podejmować się tak odpowiedzialnego kroku. Pozdrawiam Piastów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły