Oznakuj rower w grodziskiej komendzie policji

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego wciąż odnotowują kradzieże rowerów na terenie powiatu. W związku z tym funkcjonariusze przypominają o możliwości znakowania sprzętu i zaznaczają, że często właściciele rowerów nie zabezpieczają ich należycie.

Warto zostawiać jednoślady w miejscach monitorowanych. Jeśli nie mamy takiej możliwości to dodatkowe zabezpieczenie okazuje się być niezbędne i to nawet niejedno. Należy tutaj podkreślić, że większość linek czy klamer jest wykonana ze słabych materiałów, dlatego jeśli mamy cenny rower, to dobrze zainwestować nieco więcej w porządne zabezpieczenie.

Kolejna ważna sprawa, która ułatwia znalezienie roweru jeśli już dojdzie do jego kradzieży, to znakowanie sprzętu. Można tego dokonać na komendzie w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 19. – Procedura programu polega na wygrawerowaniu na częściach roweru specjalnym przyrządem typu „engrawer” oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower jest opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych.

Każdy mieszkaniec powiatu grodziskiego, który chce bezpłatnie oznakować rower najpierw musi wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy w celu wygenerowania unikalnego kodu. Natomiast na znakowanie, które odbywa się w każdy poniedziałek w godz. 12-15, należy umówić się na konkretny termin pod numerem telefonu 755 60 09.

Rejestracja w komputerowej policyjnej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) lub dowodu zakupu – paragon lub faktura, umowa kupna-sprzedaży, (w przypadku braku – wg. oświadczenia ustnego właściciela).

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Oznakuj rower w grodziskiej komendzie policji”

 1. jot pisze:

  bez sensu, przecież na każdej ramie roweru jest numer, wystarczy tylko stworzyć rejestr tych numerów, po co tworzyć nowe oznakowanie, które często może wpłynąć na gwarancję

 2. Powiat pisze:

  Godziny znakownaia idealnie dopasowane do godzin pracy 😂 Nic dziwnego że mało kto znakuje

 3. Nick pisze:

  Skąd i gdzie ten formularz?

 4. Anonim pisze:

  A w Pruszkowie? My to jak zwykle w tyle

 5. gość pisze:

  nie polecam znakowania rowerów przez policję. Polega ono na ręcznym grawerowaniu numerów an powierzchni lakieru, które nic nie daje. Jednym słowem drapanie śrubokrętem.

 6. karola pisze:

  Szkoda że w Pruszkowie, nie ma oznaczania rowerów,, przez Policjantów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły