Budowa ul. Wolności droższa. Gmina dołoży?

Parzniew

Kilka dni temu informowaliśmy o otwarciu ofert w przetargu na budowę ul. Wolności w Parzniewie. Propozycje firm są droższe niż budżet na to zadanie, ale władze gminy rozważają dołożenie brakującej kwoty.

Inwestycja stanowi drugi etap budowy ul. Wolności i połączenie jej z ul. Przyszłości. Chęć podjęcia się tego zadania zgłosiły trzy firmy. Zaproponowane ceny wahają się od 4 mln 479 tys zł do prawie 6 mln zł. Tymczasem gmina planowała wydać na to przedsięwzięcie nie więcej niż 3 mln 850 tys zł.

Wiele wskazuje jednak na to, że przetarg nie zostanie unieważniony, a władze gminy po prostu zwiększą pulę pieniędzy na budowę ul. Wolności. – Brakuje nam nieco ponad 600 tys zł. Dyskutowaliśmy co z tym fantem zrobić, ale w związku z tym że te trzy oferty są do siebie zbliżone, nie ma sensu unieważniać teraz przetargu, ponieważ cena będzie podobna. Widać, że oczekiwania firm są na tym samy poziomie. Gdyby była to tylko jedna oferta, nie wahalibyśmy się aby unieważnić postępowanie. Dlatego chciałbym na najbliższej sesji prosić radnych o przesunięcie brakujących 600 tys aby ten przetarg rozstrzygnąć. Tym bardziej, że na to zadanie mamy 2 mln zł dofinansowania. Więc trzeba po prostu zagryźć zęby. Ale do tego musi być jeszcze zgoda rady – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jaki jest zakres inwestycji? Ulica Wolności ma połączyć się z ul. Przyszłości, czyli drogą powiatową nr 3141W. Wybudowana zostanie jezdnia o szerokości 6 metrów, rondo, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy, 60 miejsc parkingowych, zjazdy, kanalizacja, oświetlenie i niezbędna infrastruktura techniczna.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Budowa ul. Wolności droższa. Gmina dołoży?”

 1. Konieczny pisze:

  Ja tego nie mogę pojąć – w naszym regionie kwoty za budowę ulic sięgają astronomicznych wartości. W innych rejonach są to kwoty niewspółmiernie niższe. Za blisko 1,5 kilometra drogi o szerokości 5 metrów koszt to ok. 2,3 mln zł… Na przykład tutaj: http://www.klembow.pl/inwestycja-opis-12-przebudowa_drogi_gminnej_krusze_tluszcz.html

  • Brwinowianin pisze:

   …no nareszcie pojawił się drugi po mnie głos rozsądku !
   No nie wiesz o co chodzi ???
   W Powiecie rzadzi PO, w gminie Brwinów PO(„dobro wspólne”)…mogą więc teraz robić co chcą, fikcyjnie zawyżać koszty itp. To jest tylko kwestia dogadania się z podwykonawcą głównego wykonawcy i tyle…tak się pierze NASZE pieniążki !!!
   Chyba każdy z nas jest w stanie to zrozumieć, że faktyczna warość realizacji jest 0 połowę niższa.
   A jeśli mieszkasz w Brwinowie to przyjrzyj się tej drodze od ronda w Parzniewie (cyrk Zalewscy) do Pruszkowa *(stacja BP)
   – i nie powiem o co chodzi, jestem ciekawy czy ktoś z Was sam zauważy jeden absurd na tej drodze. Przyjrzyjcie się jej uważnie pls.
   Potem tu napiszcie swoje spostrzeżenia…i mam nadzieję, że wtedy zrozumiecie dlaczego budowa dróg lokalnych w gminie Brwinów jest tak droga ! 🙂

   • WolF pisze:

    Nie wiem cy trafiłem, ale dla mnie bardzo słaby jest odcinek od skrzyżowania z BP do garaży. Tam TIRy często wjeżdzają na chodnik aby się złamać, raz tez miałbym czołówkę gdy jechałem od Parzniewa i zjechałem na pas do skrętu w lewo przed łukiem na wys. garaży.

   • Suchy pisze:

    O ilość studzienek kanalizacyjnych. W jednym miejscu jest ich aż 5 kolo siebie 😈

   • kp pisze:

    brwinowianin, jest a jakże.Czujny,jak owsiki.Czuwaj,czuwaj.

  • kp pisze:

   a czy dokładnie p. Konieczny czytał, co ma być robione w Klembowie.Ja się tak, to tylko rozbudowa drogi,natomiast w Brwinowie to proszę sobie przeczytać a potem pisać.

  • Wilku Starszy pisze:

   Populizm ładnie się sprzedaje. Napisać coś chwytliwego i słusznego na pierwszy rzut oka. Nawet pierwszy populista i politykier tego forum Brwinowianin podłapał.
   A przyjrzyjmy się inwestycji, którą przytoczyłeś. To co tam widzę to jezdnia i utwardzone pobocze oraz oczyszczony rów. I tyle
   To teraz spójrzmy na tę inwestycję brwinowską. Zajrzałem na stronę z przetargami brwinowskimi, wystarczy w Google wpisać „Brwinów przetargi”. http://przetargi.brwinow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3413:2019-06-28-10-19-25&catid=22:ogsoszone&Itemid=54
   Każdy może sobie tam przeczytać o zakresie zamówienia. To jak porównywać śliwki z gruszkami.
   Budowa:
   1. Jezdni 6 metrów, czyli o 1 metr większa. To o 20% więcej niż na inwestycji, którą przytoczyłeś, na dzień dobry 20% większy koszt kruszywa na podbudowę oraz asfaltu.
   2. Ronda..
   3. chodnika- szerokość 1,5m
   4. ciągu pieszo- rowerowego – szerokość 3m
   5. drogi rowerowej- szerokość 2m
   6. 60 miejsc parkingowych o wym. 2,5×5,5 + 4 dla osób niepełnosprawnych
   7. zjazdów o szerokości 6m
   8. kanalizacji deszczowej z rur litych PVC o sztywności obwodowej min. SN-8, komór drenażowych w obsypce i zasypce warstw filtrujących i otulinie z geowłókniny, rowu umocnionego brukiem kamiennym, studni rewizyjnych żelbetowych Ø1200 bez kominków przejściowych
   9. sieci kablowej oświetlenia ulicznego o długości 200m
   10. przebudowę dwóch słupów linii 110kV relacji Pruszków 2- Gąsin oraz Brwinów- Pruszków

   Różnicę w zakresie prac widać już opisaną w artykule. A dotarcie do szczegółów zajęło mi pół minuty klikania w Google. Warto mieć pojęcie o czym się pisze.

   • kp pisze:

    otóż to,jeszcze trzeba dodać ,że tam jest rozbudowa a tu budowa.Budowa na polu czyli brak podbudowy itd.itd.Ludzie piszą,bo coś tam ,coś tam, im się wydaje.

 2. Anonim pisze:

  O wiele ważniejsza jest Młodości. Ta ulica bardzo ułatwiłaby ruch w czasie budowy tunelu w ciągu Działkowej. Niestety władze Brwinowa przespały temat stawiając w tym czasie masę spowalniaczy, świateł i rond i równych częściach gminy. Utrudnienia jak widać o wiele łatwiej przychodzą niż ułatwienia. Cóż.

  • kp pisze:

   a co władze Brwinowa przespały,(jak już, to poprzednik MNP) czyja jest Młodości.Ulica ta jest własnością mieszkańców,tak słyszałam.Niech mieszkańcy oddadzą/sprzedadzą np.do Pruszkowa a Pruszków połączy z Działkową.

 3. WolF pisze:

  Tak na prawdę to gmina chyba nie ma wyjścia, bo jak ruszy budowa ul Działkowej a ul. Wolności by nie było to oba ogromne osiedla zostały by odcięte od świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły