3 września linia kolejowa 447 zostanie zamknięta na rok

Region

Wszyscy spoglądają na zegarki, ale nie w oczekiwaniu, lecz z obawami. 3 września linia kolejowa nr 447 na odcinku od Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Włochy zostanie zamknięta na rok.

Przebudowa linii 447 ruszyła w maju, ale jej kluczowy etap zaplanowano na początek września. Szykuje się gruntowna przebudowa torów, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym i infrastruktury kolejowej. Linia kolejowa zostanie całkowicie zamknięta na odcinku Grodzisk – Warszawa Włochy, a więc pasażerowie będą zmuszeni korzystać z komunikacji zastępczej. Zatem należy zapamiętać – podążając w poniedziałek do pracy nie kierujemy się na stację kolejową, lecz na przystanek autobusowy.

Na naszych łamach informowaliśmy, że w miejsce pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich pojawi się pięć linii autobusowych: ZP (Pruszków-Warszawa), ZB (Brwinów-Warszawa), ZM (Milanówek-Grodzisk), ZG (Warszawa-Grodzisk) oraz 717 (Piastów). W godzinach szczytu każda z linii będzie jeździła z większą częstotliwością (6 – 10 minut). Rozkłady autobusów komunikacji zastępczej są dostępne na naszym portalu www.WPR24.pl. Należy również wspomnieć, że po torach linii dalekobieżnej będzie odbywał się ruch pociągów między Grodziskiem a Warszawą Zachodnią.

Efektem modernizacji ma być brak jakichkolwiek problemów na kolei. Jednak przed zamknięciem linii 447 pasażerowie mają wiele obaw i pytań. Nadal nie wiadomo, czy w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej będą honorowane bilety ZTM. Popularna wukadka stanowiłaby alternatywę dla wielu pasażerów.

Na czas całkowitego zamknięcia linii 447 na portalu www.WPR24.pl utworzyliśmy specjalną zakładkę „REMONT 447”, w której znajdzie najważniejsze informacje dotyczące rozkładów jazdy, honorowania biletów, prowadzonych prac, utrudnień i wszelkich zmian. Zachęcamy do śledzenia naszych publikacji oraz dzielenia się opiniami na temat komunikacji zastępczej i remontu linii 447 mailowo: kontakt@wpr24.pl.

Warto dodać, że zakładkę na temat remontu linii 447 przygotowały również Koleje Mazowieckie. Szczegóły dostępne są tu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.