26 zarzutów za kradzieże i włamania

Region

26 zarzutów karnych usłyszał 54–latek zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Policjanci ustalili miejsce przebywania mężczyzny podejrzanego o szereg włamań do węzłów ciepłowniczych na terenie dwóch województw.

Grodziscy kryminalni podczas czynności operacyjnych uzyskali informację o osobie, która mogła dokonywać kradzieży z włamaniem. Miejscami działania podejrzanego miały być węzły ciepłownicze w budynkach wielorodzinnych w Warszawie i okolicznych miejscowościach.

Policjanci szybko ustalili adres gdzie przebywał 54-latek. Okazało się, że mężczyzna wynajmuje mieszkanie na terenie powiatu grodziskiego pojechali tam na przeszukanie. W zajmowanym przez 54-latka pokoju funkcjonariusze znaleźli 9 zegarów manometrowych, 4 termometry, klucze hydrauliczne oraz inne narzędzia, wskazujące na przestępczą działalność mężczyzny. W pomieszczeniu zabezpieczyli również opakowanie z amfetaminą. Właściciel wszystkich przedmiotów trafił do celi grodziskiej komendy.

W czasie czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że zatrzymany w ciągu ostatniego półrocza mógł dokonać wielu włamań miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.

Przedmioty zabezpieczone przez krymianalnych pochodziły z jednego z ostatnich włamań. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 54-latkowi w grodziskiej prokuraturze 20 zarzutów kradzieży z włamaniem i 6 kradzieży mienia. W przeszłości był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Wyrządzone tym razem przez niego straty zostały określone na prawie 300 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków. Prokurator zdecydował o objęciu zatrzymanego policyjnym dozorem, na który będzie musiał się zgłaszać 5 razy w tygodniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “26 zarzutów za kradzieże i włamania”

 1. WPR pisze:

  Takiego raju dla złodziei w Polsce, to jeszcze nie było.
  Zawodowy złodziej, z dozorem policyjnym.
  Hahahahaaa……
  Kompromitacja to delikatne słowo.

 2. robot pisze:

  Potrzebował manometru żeby zmierzyć sobie ciśnienie. To nie powinno być karalne.

 3. Juźo pisze:

  300tysi i dozór 😂 a tak wogóle to co on kradł? Piece?

 4. Julka pisze:

  Dozór? mój facet za posiadanie 0,8 grama dostał z miejsca 3 miesiące służewca i tak siedzi juz 7dmy miesiąc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły