25-lecie pruszkowskiej straży miejskiej

Pruszków

W tym roku mija 25 lat odkąd w Pruszkowie powołano do życia straż miejską. Uroczyste obchody odbyły się 31 sierpnia w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5.

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku i hymnu. Następnie po przywitaniu uczestników wystąpili gospodarze wydarzenia. Jako pierwszy głos zabrał komendant pruszkowskiej straży miejskiej. – Powstała u progu nowych czasów pruszkowska straż miejska obchodzi dziś swój jubileusz. 1 września 1992 r. powołał ją do życia samorząd Pruszkowa pierwszej kadencji. Do wypełniania niezwykle ważnych w wolnej Polsce zadań, ustanawiania i ochrony porządku publicznego na terenie naszego miasta. Spełniając wolę samorządu straż miejska od początku swojej działalności przejęła współodpowiedzialność za stan bezpieczeństwa obejmując patrolami rejon całego miasta, i już na stałe wrosła w krajobraz naszego Pruszkowa. Żywię głęboką nadzieję, że pruszkowska straż miejska po dziś dzień wypełnia te zadania należycie służąc społeczności lokalnej, dzięki 25-letniemu doświadczeniu w chwili obecnej poziom bezpieczeństwa znacznie się poprawił, co mam nadzieję jest wyraźnie odczuwalne przez mieszkańców naszego miasta – przemawiał Włodzimierz Majchrzak.

O tym dlaczego straż miejska powstała wspominał prezydent Pruszkowa. Jak podkreślał 25 lat działalności to ogromne doświadczenie. – Pruszków utworzył straż miejską wkrótce po uporaniu się z najpilniejszymi potrzebami miasta uznając, że powołanie straży miejskiej pomoże nie tylko w utrzymaniu porządku i ładu publicznego, ale w znaczący sposób przyczyni się do rozwoju cywilizacyjnego. Działania prewencyjno-profilaktyczne i oświatowe są powszechnie znane i uznane. Ćwierć wieku działalności to ogromne dzieło i doświadczenie. Z biegiem lat nasze miasto rozwijało się a z nim straż miejska – powiedział Jan Starzyński. 

Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele okolicznych samorządów, a także wielu instytucji i firm. Każdy podkreślał jak ważną rolę w życiu miasta spełnia pruszkowska straż miejska. Podczas tego wydarzenia funkcjonariusze otrzymali nominacje, pochwały i wyróżnienia. Nie zabrakło również ślubowania nowego funkcjonariusza straży miejskiej, Jacka Sypki. 

Święto 25-lecia działalności strażników uświetnił występ artystyczny zespołu Mazowsze. Uroczystości zakończyły się o godz. 14.00. 

Warto wspomnieć, że 2 września w Pruszkowie w godz. 12.00-17.00 odbędzie się festyn profilaktyczny „Straż miejska dzieciom, młodzieży i…”. Miejscem imprezy jest Park Kościuszki.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.