23 inwestycje w podkowiańskim budżecie

Podkowa Leśna

Dochody na poziomie ponad 32 mln zł, wydatki szacowane na 36 mln zł i deficyt o wartości ponad 4 mln zł – to liczby, które pozwalają w skrócie opisać przyszłoroczny budżet miasta-ogrodu. My sprawdziliśmy jak wygląda lista inwestycji planowanych na przyszły rok w Podkowie Leśnej.

Podkowiański magistrat na zadania inwestycyjne wyda ponad 8,6 mln zł. Na liście zadań do realizacji znalazły się 23 pozycje. Najwięcej pieniędzy, bo aż 3,6 mln złotych pochłonie projekt związany z budową ścieżek rowerowych. Kolejną pozycję w budżecie inwestycyjnym zajmują zadania związane z drogami. Na budowę i przebudowę ulic (m.in. Bobrowa, Głogów, Grabowa, Kościelna, Kwiatowa, Mickiewicza, Modrzewiowa, Sasanek, Sosnowa, Topolowa, Dębowa) Podkowa chce wydać 2,5 mln zł.

Ważnym punktem w budżecie miasta-ogrodu jest rewitalizacja leśnego parku miejskiego. W przyszłym roku ma zostać przebudowany zbiornik wodny na rzece Niwce oraz rów RS11. Na to zadanie miasto chce przeznaczyć 600 tys. zł. Natomiast na docieplenie budynków użyteczności publicznej Podkowa w przyszłym roku chce wydać 400 tys. zł. Na oświetlenie miejskich ulic miasto chce przeznaczyć 210 tys. zł (w tym są również pieniądze na wykonanie projektów).

Kolejne co do wysokości nakładów inwestycje to odpowiednio wykonanie organizacji ruchu, dokumentacji projektowe i technicznej związanych z budową i przebudową ulic, ciągów pieszo-jezdnych i ścieżek rowerowych m.in. ul. Iwaszkiewicza, al. Lipowa,Kwiatowa, Sójek, Miejska i Lotnicza (210 tys. zł) oraz opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę kolejnych dróg m.in. Szpaków, Kukułek, Mickiewicza, Storczyków  i innych (182 tys. zł).

W przyszłym roku władze Podkowy Leśnej chcą również: wykonać projekt traktu rowerowego WKD Główna – granica miasta (11 tys. zł), przygotować projekt zagospodarowania działek przy ul. Jeleniej wraz z budową budynku usługowo-administracyjnego (70 tys. zł) czy wykonać projekt przebudowy miejskiego przedszkola (70 tys. zł).

Projekt budżetu będzie musiała zatwierdzić jeszcze rada miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.