22 tysiące wykroczeń na S8

Region

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8 działa od dwóch miesięcy. Do tej pory zarejestrował aż… 22 tysiące wykroczeń!

Odcinkowy pomiar prędkości działa na trasie S8 od 23 listopada. Kontrole prowadzone są na dwóch odcinkach trasy: pomiędzy ul. Łabiszyńską w Warszawie a ul. Szpitalną w Markach oraz między węzłem Warszawa Zachód a miejscowością Blizne Łaszczyńskiego. Pomiary są prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8. Na kontrolowanych odcinkach pojazdy osobowe mogą poruszać się z maksymalną prędkością 120 km/h, a ciężarowe – 80 km/h. Kierowcy nie powinni być zaskoczeni kontrolami. O prowadzonych pomiarach informują ich odpowiednie znaki.

Niestety jak się okazuje znaki to za mało. Przez dwa miesiące działania system odnotował 22 199 przypadków niestosowania się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na odcinku Warszawa Zachodnia – Blizne Łaszczyńskiego odnotowano 6712 przypadków, a w przeciwnym kierunku 6163. Na odcinku Warszawa – Marki 3886, natomiast w przeciwnym kierunku 5438

Najczęściej kierowcy przekraczają prędkość od 11 do 20 km/h. To 53 procent wszystkich zarejestrowanych naruszeń. Urządzenia zarejestrowały też 178 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

Rekordzistą jest tu kierowca „złapany” przez system 26 listopada 2021 r. Na odcinku Warszawa Zachód – Blizne Łaszczyńskiego jechał z prędkością 187 km/h, a tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h.

Jak działa system? Na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość. Funkcjonalność systemu umożliwi przyporządkowanie do pojazdu, którym przekroczono prędkość, szeregu danych, w tym m.in.: miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego, maksymalnej dozwolonej prędkości. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej. Zarejestrowane zdjęcia będą przesyłane online do systemu centralnego CANARD.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “22 tysiące wykroczeń na S8”

 1. none pisze:

  22 tysiące przekroczeń w 2 miesiące. A ile było na tym obszarze stłuczek/kolizji wypadków w tym czasie?

 2. Www pisze:

  A gdzie w konotopie jest odcinkowy pomiar predkosci bo szczerze dziś jechałem, wolno w obu kierunkach i nigdzie nie widze ani oznaczeń ani żółtych kamer od grudnia szczerze noc nie widziałem aby od Konotopy do zjazdu warszawa -kutno coś było… czy te kamery czasem nie są przestawiane w inne lokalizacje i po jakim czasie mandaty przychodzą

 3. Kimi pisze:

  Popieram te organicznie, jednak powinny obowiązywać znacznie wcześniej, już od węzła Proszków bo lokalsi uczynili sobie z tej drogi prywatny folwark , zachowują się agresywnie, jazda na zderzaku, pospiesznie to codzienność.

 4. JDs pisze:

  Jest tyle niebezpiecznych miejsc w mieście przez które przejść nocą strach. Tym się nie zajmą bo z tego kasy by nie było. Za to mandaty na drogach ładować to jest deal

 5. enry pisze:

  Wreszcie, oby wiecej bylo tych radarow

 6. Olo pisze:

  Te ograniczenia to osoba ograniczona umysłowo ustawiła

  • normalny pisze:

   Popieram

  • Xiao7 pisze:

   To Ty też masz ograniczenia umysłowe, bo nie dociera do ciebie że wyhamowanie z 200 tak by nie wpakować się w tył Tira który postanowił wyprzedzić kolegę i przemieszcza się z prędkością 81 km/h, to nie jest fajna sprawa. Po to są właśnie te ograniczenia, byś miał szansę nie wjechać komuś w 4 litery.

   • Ja pisze:

    To czemu wyprzedza ukarać kierowcę ciężarówki

    • ... pisze:

     To po co jedziesz z prędkością powyżej dozwolonej? 140 km/h to maks. na danym odcinku, możesz jechać 100, 120, 140 i koniec kropka. Nie zachowuj się jak Kali, kierowca ciężarówki nie może wyprzedzać mimo braku zakazu, Ty możesz łamać ograniczenie prędkości. W Polsce jest jedna z najwyższych dopuszczonych prędkości maksymalnych na autostradzie w Europie, ale zawsze znajdą się tacy, którym mało.

   • olo pisze:

    jak raz w życiu jechałeś 100 km/h i wydawało Ci się że lecisz to siedź w domu i daj innym normalnie jechać znaczy na S8 140-180 to normalna prędkość.

 7. stary komuch pisze:

  jak powiedział Lenin, płaxić, płacić i jeszcze raz płacić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły