2,1 mln zł dla Parku w Brwinowie

Brwinów

To kolejna dotacja pozyskana przez gminę Brwinów na rewitalizację Parku Miejskiego. Kwota musi zostać wykorzystana w latach 2018-2021. Co się zmieni?

Cały projekt rewitalizacji parku ma zakończyć się do połowy 2021 r. W zakres umowy ostatnio otrzymanej dotacji wchodzą elementy, które zostały wykonane pod koniec minionego roku, czyli: siłownia plenerowa, duża szachownica, fontanna-pluskowisko, której inauguracja planowana jest na 29 kwietnia tego roku, plac zabaw, który składa się m.in. z karuzeli z lin, linarium, piramidy linowej, obrotowej huśtawki oraz trampoliny.

 

Zbliżające się nowe prace będą dotyczyły zagospodarowania zieleni. Według zapowiedzi urzędu w tym roku ma zostać przygotowany projekt. W zakres prac wejdzie m.in. uporządkowanie istniejącej zieleni oraz urządzenie nowej, nasadzenia drzew, krzewów, pnączy, bylin, traw, założenie trawników i roboty pielęgnacyjne. Powstaną również pergole ze słupkami z koszy gabionowych oraz nowe elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, ozdoby, alejki i oświetlenie.

 

– Zagospodarowanie terenu stworzy możliwie bogate, wielopiętrowe i wielogatunkowe założenie zieleni oparte na gatunkach rodzimych, tworzące dogodne warunki dla rodzimych ptaków, owadów i drobnych ssaków. Przewidziano ustawienie budek lęgowych i karmników. Do nasadzeń zostaną wybrane rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach klimatyczno-glebowych. Stworzą one w parku enklawę ciszy. Jest to szczególnie ważne ze względu na bliskość ruchliwych ulic i torów kolejowych. Projektowane obsadzenie ekranów oddzielających teren kolejowy pnączami pozwoli na uzyskanie efektu zielonej ściany i dodatkową barierę ochronną – chwali się brwinowski magistrat.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.